Міжнародний день числа «Пі» — відзначають 14 березня

Ще зі шкільної лави ми знайомі з таким математичним поняттям як число «Пі». Дане число є співвідношенням певної довжини окружності до її діаметру. Математичне обчислення «Пі» не має закінчення, воно володіє нескінченною математичною тривалістю, інформує Ukr.Media.

У повсякденному житті дане число пишеться як -3,14. На думку фахівців, даний термін був виведений вавилонськими магами. І як говорить історія, дане число використовували під час будівництва великої Вавилонської вежі, проте із-за неточних розрахунків весь проект розвалився.

Враховуючи легендарність Числа «Пі» в честь нього було прийнято рішення виділити окремий день в календарі.

Історія

Вперше в історії цей знаменний день, як свято, відзначився в 1988 році. Святкування пройшло в музеї Сан-Франциско, який носить назву «Експлораторіум». А запатентував вперше це свято вчений фізик — Ларрі Шоу, за рік до першого святкування. Цю дату — 14 березня, він вибрав не випадково, а спирався на очевидні факти. Адже в загальновідомому числі «Пі» цифри вказують на 3 (третій місяць в році), і 14 число березня. Фізик зробив все можливе, щоб святкові події в честь цього числа було настільки ж яскравими і значущими у всьому світі як Новий Рік і Різдво.

Метою свята виступають:

 • Інформування громадськості про історичні факти даного вимірювання.
 • Внесення конкретики в знання населення всього світу про число «Пі».
 • Залучення уваги громадськості до важливості питання про математичне навчання, хоча б на елементарному побутовому рівні, і використання математичних знань у повсякденному житті.
 • Традиції

  Традиційно в цей день випікаються торти круглої форми, а також пироги та інші кондитерські вироби. Проходять конкурси на ідеальне кругле творіння. Одним з головних критеріїв для участі у конкурсі є розміщення числа «Пі» у центрі свого шедевра.

  Але особливу шану це свято має у математиків і фізиків.

  Джерело: ukr.media

  No votes yet.
  Please wait...

  Ответить