Випрямляч для волосся: як правильно ним користуватися, щоб не пошкодити волосся

Здавна багатьма жінками вважалося, що краще мати пряме волосся, ніж кучеряве. Адже пряме волосся можна було завити будь-якими способами. І навіть, коли в моді було виключно кучеряве волосся і пружні локони, пряме волосся можна було укласти за допомогою бігудей або електричних щипців для завивки, популярною також була хімічна завивка волосся, інформує UkrMedia.

А от коли в моду увійшло пряме, ідеально гладке волосся, тут вже впоратися з укладанням було важче. Власницям прямого волосся не було чого переживати, але ось випрямлення кучерявого волосся було сущою мукою. Ніхто не чув тоді про прасочку для волосся, хоча цей апарат для укладання з'явився давно, але він став широко використовуватися тільки в кінці 20 століття.

Сьогодні є праски з різними насадками, які надають пасмам волосся різні ефекти — гофре, хвилі і т. п. По своєму застосуванню праски діляться на професійні (які називаються стайлерами) і на побутові. Їх відмінності — в потужності, довговічності, регулюванні температури, кількості різних насадок. Здавалося б, немає нічого складного в випрямленні волосся випрямлячем, проте укладання, виконане правильно, не зашкодить вашому волоссю, а для цього потрібно дотримуватися певних правил. За допомогою праски укладання може виконуватися не тільки на довгому, але і на короткому волоссі, а також не тільки для випрямлення його, але й навіть для додання завитків і локонів!

Трохи історії

Насправді, випрямляч для волосся був запатентований ще в самому початку 20 століття — у 1906 році. Він представляв собою прилад з металевими зубчиками, які нагрівалися та прочісували волосся по всій довжині за типом гребінця. Пізніше з'явилися гарячі гребені, у яких нагрівалися не самі зубці, а вся основа. Однак такі прилади мало допомагали в випрямленні пружних завитків. Аналог сучасного прасування був запатентований в 1909 році. Він складався з двох металевих пластин, які розігрівалися і щільно притискалися одна до одної і випрямляли волосся. Можна з жахом уявити собі, як цей апарат шкодив волоссю. Можливо саме тому, а ще із-за того, що протягом майже всього століття були в моді локони і кучері, цей прилад не набув популярності. До кінця 20 століття, коли в моду почало входити пряме гладке волосся, випрямлення кучерявого волосся проводилося за допомогою фена для волосся і щітки, однак це не давало належного ефекту. Поява праски для волосся справила справжній фурор, і було ефективним для випрямлення навіть найзатятіших кучерів. Утюжок був подібний щипцям, з металевим покриттям, якими притискали пасмо волосся і проводили по всій його довжині. Випрямляти волосся стало не більш шкідливо, ніж завивати їх металевими щипцями або плойкою. З часом покриття пластин прасування змінювалося, ставало все більш щадним. Найбільш популярне на сьогоднішній день — покриття з кераміки, яке не шкодить волоссю.

Вибираємо відповідний утюжок Утюжок на перукарському сленгу називають часто стайлером (це більше стосується професійних примірників), щипцями, плойкою, випрямлячем.

Щоб правильно вибрати утюжок, який найбільше вам підходить, варто врахувати багато факторів і характеристик приладу.

Застосування

Якщо ви перукар, то вам варто вибрати професійний стайлер для укладання волосся. Такий прилад відрізняється наявністю регулятора температури, змінними насадками для будь-якої довжини волосся, а також для різних ефектів, швидким нагріванням, довговічністю у використанні, але і, звичайно ж, високою ціною.

Якщо ж ви вибираєте утюжок для домашнього використання, укладання яких буде проводитися щодня, найбільш правильно буде вибрати більш просту модель побутового рівня. Такий прилад буде нагріватися довше, не володіти високими температурами, але зате менше зашкодить вашим волоссю при регулярному використанні, а також буде набагато дешевший.

Регулятор температури

Багато побутових моделей прасок для укладання волосся так само, як і професійні, оснащені регулятором температури. Він потрібен для того, щоб правильно укласти волосся, не нашкодивши йому, вибрати потрібну температуру в залежності від виду укладання, типу волосся і т. п. Максимальний нагрів випрямить пасмо волосся за один рух, але також і сильно пересушить волосся. А ось нагрівання на мінімумі набагато більш щадне для волосся, проте випрямлення займе більше часу.

Форма і ширина

Праски для волосся можуть мати широку і вузьку робочу поверхню. Широка швидше і рівніше витягне пасмо волосся, з її допомогою зазвичай проводиться укладання довгого волосся. А ось вузька дозволить правильно укласти чубок і підійде для короткого волосся, дозволить витягнути пасмо від самого кореня. Вузькою праскою варто випрямляти більш тонкі пасма, а ось широкою можна захоплювати і більш густі. Форма щипців може бути трохи закругленою, це добре підійде, коли виконується укладання з завиванням кінчиків волосся всередину або назовні.

Покриття

Це найбільш важлива характеристика, на яку слід звернути увагу при виборі. Якщо вам потрібна праска тільки для випрямлення, то додаткові насадки і функції не будуть грати таку першорядну роль, як покриття пластин прасування.

  • Металеве покриття. Утюжки з металевим покриттям, яке було ще в перших моделей, відрізняються найбільш низькою ціною. Метал добре нагрівається, але нерівномірно, і в місцях перегріву може просто травмувати волосся. Хоча, якщо ви плануєте користуватися праскою 3-4 рази на місяць, то подібного приладу вам буде достатньо.
  • Керамічне покриття. Найбільш поширене на сьогоднішній день. Простий утюжок з керамічними пластинами буде коштувати не набагато дорожче металевого. Керамічні пластини нагріваються набагато повільніше металевих, але більш правильно і рівномірно. З їх допомогою можна укладати волосся щодня.
  • Тефлонове покриття. Характеристики цього покриття подібні керамічному, однак воно набагато більш дбайливо ставиться до волосся, практично не шкодить його. Така праска буде добре ковзати по волоссю, запобігати прилипанню укладальних засобів на поверхню.

Керамічне покриття може доповнюватися різними пластинами з інших матеріалів або нанесенням будь-якого напилення на них. Наприклад, тонкі мармурові пластини поверх керамічного покриття не допускають перегріву волосся. Напилення пригладжує волосся, а нанесення іонізації відновлює і оздоровлює волосся. Такі праски будуть відрізнятися високою ціною, але зате ідеально підійдуть для укладання пошкодженого волосся, щоб уникнути нанесенню йому додаткової шкоди.

Укладаємо волосся утюжком Незалежно від того, яку укладку ви хочете виконати на своєму волоссі, випрямити його або завити локони, варто дотримуватися кількох загальних правил для будь-якого виду укладання праскою:

Чисте волосся

Користуватися праскою потрібно тільки на чисте волосся. Засоби для укладки, що залишилися на волоссі при нагріванні можуть завдати непоправної шкоди.

Сухе волосся

Вимите волосся слід добре просушити феном, до повного його висихання.

Термозахист

На вологе або сухе волосся слід нанести спеціальний засіб для додаткового випрямлення і захисту волосся від високих температур.

Категорично заборонено:

  • витягати мокре або вологе волосся, так як можна його просто спалити
  • використовувати випрямляч без термозахисного засобу
  • при максимальному нагріві пластин не затримувати випрямляч довго на одному місці
  • користуватися щипцями, якщо ваше волосся надто ослаблене, або зловживати щоденним використанням

Випрямляти волосся

Отже, у нас вимите і висушене волосся насухо, з попередньо нанесеним на нього засобом для термоукладки. Слід розділити волосся на кілька горизонтальних рівнів і верхні заколоти на верхівці. Починаємо випрямляти волосся з потиличної області. Беремо не надто широкі пасма волосся, відокремлюємо їх плоским гребінцем, проводимо праскою від кореня до кінчика. Вести праску не слід занадто швидко і гранично акуратно, щоб не висмикнути волосся. Якщо температура прасування стоїть на максимумі, то провести по пасму досить лише раз, а якщо температура нижча, то варто вести праску повільно і, можливо, кілька разів для одного пасма. Перед проведенням праскою по пасму його потрібно розчесати гребінцем. Рухайтеся по обидва боки, від потилиці до обличчя, поступово опускаючи волосся з маківки, відокремлюючи рівень за рівнем. Верхні пасма волосся слід укласти особливо ретельно, так як вони і будуть надавати блиск і ефект всій зачісці. В останню чергу укладаємо чубок. Зазвичай на пластинах прасування є обмежувачі, але варто дотримуватися обережності, щоб не обпектися.

Завивати волосся Утюжком може виконати не тільки випрямлення але і укладання волосся локонами і завитками. При цьому локони після застосування прасування будуть більш природними і натуральними. Волосся слід вимити і висушити, нанести захисний засіб. Беремо вузьке пасмо волосся, також починаючи з потиличної частини. Затискаємо його між пластинками прасування і робимо один оборот навколо. Після цього слід повільно і плавно просувати праску вниз, у напрямку від кореня до кінців волосся. В результаті повинен вийти гарний локон.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Ответить