Купріянов день 15 жовтня. Сьогодні можна зняти порчу

Хто такі святі Кипріян і Іустина?

Кипріян був поганським магом і служив темним силам. Один раз до нього звернувся хлопець Аглаид, який хотів спокусити красиву і непорочну дівчину Іустину. Вона була християнкою і все чаклунство Кипріяна розбивалося о чистоту і віру дівчини. Великий маг покаявся і прийняв християнство. Разом з Іустиной вони стали проповідувати свою віру, за що зазнали переслідувань і були страчені, інформує Ukr.Media.

Традиції та обряди на Купріянов день

З давніх часів народ зауважив, що саме на Купріянов день починається сильний листопад. Скоро похолодає, тому 15 жовтня починали сіяти під зиму щавель, буряк, часник, моркву, пастернак, петрушку, шпинат і кріп. Продовжували посів до 20 жовтня.

До дня Купріяна потрібно встигнути посадити молоді саджанці малини і смородини, пізніше цього робити не варто, краще залишити до весни. Також 15 жовтня готують до зимівлі півонії та троянди, накриваючи їх соломою, мохом або ялиновим гіллям.

Дівчата, які до Покрови не вийшли заміж, у цей день збиралися на посиденьки. Але не грали і не веселилися, а сиділи за прядкою, вишиванням, в'язанням, шиттям, вишивали, затягували пісні сумні і протяжні.

Як сьогодні зняти порчу?

Купріян і Устинья вважаються в народі як визволителі від темряви і нечистої сили. Тому 15 жовтня треба молитися перед іконою про позбавлення будинка і сім'ї від лукавого і його преспешников. Також в цей день потрібно бути обережними і поміркованими у всьому, щоб не стати об'єктом для темної сили яка розлютилася. Особливої небезпеки зазнають питущі люди, до них можуть прийти біси і довести до білої гарячки або самогубства.

Щоб не стати жертвою нечистої сили, в Купріянов день не можна:

  • Сваритися з близькими і вимовляти вголос гнівні слова — вони можуть вилитися у хвороби або серйозні життєві проблеми;
  • Пити алкогольні напої, приймати наркотики;
  • Нехтувати молитвами і аффирмаціями.

15 жовтня прийнято проводити обряди по зняттю порчі, яка проявляється, як наслідок вселення демонів і виражається в нервово-психічних розладах (біснування і гикавка).

Сам ритуал дуже простий:

  • Потрібно піти в ліс і відламати на осики гілочку, перед цим попросивши у дерева вибачення за завдану шкоду.
  • За допомогою ножа один край гілки роблять гострим, щоб він міг з легкістю увійти в землю. При цьому повторюють слова: «Христос терпів і нам велів».
  • Прийшовши додому цю гілочку необхідно застромити повністю в землю перед входом у житло (де-небудь збоку від порога). На найближчий рік доступ в дім нечистій силі буде перекритий.

Народні прикмети в цей день

Якщо на Куприяна дме північний або східний вітер, зима буде сувора.

Іній на гілках дерев у цей день віщує сонячну і суху погоду.

Якщо 15 жовтня випав сніг, значить, через 40 днів прийде справжня зима.

Сніжну зиму з тріскучими морозами варто чекати, якщо в Купріянов день йде дощ і дме холодний вітер.

Якщо 15 жовтня почався сильний листопад, треба чекати скорого похолодання.

Хто народився в цей день?

Люди, що з'явилися на світ 15 жовтня, дуже миролюбні. Володіють підвищеним почуттям справедливості, тому з них виходять відмінні судді. А ще ці люди — кращі охоронці домашнього вогнища. Їх захисний талісман — гірський кришталь.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Ответить