У Нью-йорку померла 101-річна муза Пабло Пікассо та авторка скандальних мемуарів

У Нью-йорку померла 101-річна муза Пабло Пікассо та авторка скандальних мемуарів

Фото: Getty Images

У лікарні Нью-Йорка померла французька художниця, мемуаристка, модель та екскохана іспанського митця Пабло Пікассо 101-річна Франсуаза Жільо. Її смерть у коментарі New York Times підтвердила донька Аурелія Енгель. 

Жільо познайомилися із 62-річним Пабло Пікассо у Франції в 1943 році. На той момент їй був 21 рік. Через чотири роки Жільо народила від Пікассо сина Клода, а ще через два роки доньку Палому. Проте Пікассо так і не одружився на Жільо, пара розійшлася в 1953 році.

Жільо, як і багато інших подруг Пікассо, була художницею. Першу персональну виставку вона провела ще до знайомства з митцем, проте її ім’я стало відомим на весь світ після публікації скандальних мемуарів «Моє життя з Пікассо». Художник намагався заборонити їх публікацію через суд, але програв. У мемуарах художниця розповідала про численні зради митця та його складний характер. Ця книга лягла в основу американського художнього фільму 1996 року «Прожити життя з Пікассо», де Пікассо зіграв Ентоні Гопкінс, а Жільо — Наташа Мак-Елгон.

Після стосунків із Пікассо  художниця двічі виходила заміж. У 1956 році вона народила доньку Орелію від художника Люка Симона. Останнім її чоловіком був вірусолог Джонас Солк.

Після смерті Пікассо у 1973 році його позашлюбні діти від Жільо подали до суду для розподілу статків художника, який оцінили у 250 мільйонів доларів. Палома отримала 90 мільйонів, з яких велику частуни віддала на побудову паризького Музею Пікассо. З 1980 року Палома Пікассо працювала ювелірною дизайнеркою компанії Tiffany & Co. Син Пікассо Клод працював фотографом.

Жільо працювала в абстракціоністській манері. Її картини виставлялися в Нью-Йорку , Каліфорнії та Парижі.

Пало Пікассо та Франсуаза Жільо у 1881 році. Фото: Getty Images

Франсуаза Жільо у своїй парижській студії. Фото: Getty Images

Франсуаза Жільо у 1982 році. Фото: Getty Images

Франсуаза Жільо у 2015 році. Фото: Getty Images

Источник: kp.ua

No votes yet.
Please wait...

Ответить