Темна сторона ретинолу — 5 причин не використовувати його в догляді

Круто, що в нашому антиейдж арсеналі є така потужна штука, як ретинол. З його допомогою можна в короткі терміни розібратися з дрібними і глибокими зморшками, позбутися від пігментації, акне… а ще можна заробити алергічну реакцію, роздратування і навіть опіки. Ось 5 випадків, коли від цього компонента краще відмовитися.

У вас чутлива шкіра

У перший раз шкіра може відреагувати на ретинол недружньо. Потужний компонент запускає активне оновлення клітин, їх відлущування і чистку. В результаті ми спостерігаємо так званий "purging ефект": навіть нормальну, не схильну до подразнень шкіру може обсипати в перші 2-3 тижні, інформує Ukr.Media.

Що вже говорити про чутливу! В цьому випадку починати застосування ретинолу краще під контролем фахівця. Якщо все ж наважитеся на самостійний експеримент, починайте з невеликих концентрацій і вводіть компонент поступово. Можна придивитися до більш м'яких форм ретинолу, наприклад до ретинальдегіду (ретиналь). Він рідше викликає побічні реакції.

Ви не користуєтеся сонцезахистом

Такі потужні активи, як ретинол, підвищують фоточутливість. Через активний поділ, оновлення клітин і злущування ороговілих лусочок верхній шар шкіри стоншується, вона стає чутливішою до сонячних променів.

Відсутність якісної сонцезахисту в цей період може спровокувати фотостаріння, гіперпігментацію і навіть опіки. Отже, якщо ви ігноруєте санскрини, ретинол точно не є вашим варіантом.

Ви вперше пробуєте ретинол влітку

Ідеальний час для того, щоб ввести в догляд ретинол — період низької сонячної активності з жовтня по березень. Якщо ви починаєте антивікову терапію ретинолом у великих концентраціях влітку, та ще й пропускаєте етап з сонцезахистом, будьте готові до серйозних наслідків на обличчі.

Допустимий літній сценарій — вводити ретинол в м'яких формах і мінімальних дозах. Вибирайте інкапсульований ретинол або ретинальдегід в концентрації від 0,025 %. І у жодному разі не забувайте про сонцезахисний крем!

У вас немає видимих вікових змін

Було б круто, якби в'янення шкіри можна було запобігти довічним застосуванням ретинолу. Та ба. Компонент ефективний вже при видимих вікових змінах, молодому епідермісу він ніяк не допоможе: його клітини і так працюють в повну силу і не потребують допомоги ззовні.

Виняток — боротьба з акне. При важких формах захворювання вам можуть призначити синтетичні ретиноїди, наприклад точковий крем з адапаленом. Не займайтеся самолікуванням і не намагайтеся вилікувати вугровий висип, навмання купуючи косметику з ретинолом.

Медичні протипоказання

При онкологічних захворюваннях використання ретинолу протипоказано або проводиться виключно під контролем фахівця. Також не варто використовувати ретинол в період вагітності і грудного вигодовування.

Наявність будь-яких дерматологічних захворювань — привід для консультації з фахівцем перед початком застосування ретинолу. Лікар підбере для вас відповідну форму і концентрацію.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Ответить