Причини появи веснянок на руках і спині та як з ними боротися

Веснянки являють собою невеликі цятки на шкірному покриві різного розміру, причому з'являтися вони можуть не лише на обличчі, але і на спині і руках. З'являються вони через те, що саме так шкіра реагує на дратівливі фактори. Багатьом людям, які зіткнулися з такою особливістю шкіри, буде цікаво знати, чому можуть з'являтися веснянки і як запобігти їх появі, інформує Ukr.Media.

Через які причини можуть з'являтися веснянки на шкірі спини і рук

Найголовнішою причиною появи веснянок є сонячні промені. Після тривалого перебування під прямими сонячними променями на шкірі спини і рук, а також і обличчі можуть з'являтися дрібні цятки — розмір може бути різний, а також форма овальна, кругла або довільна.

Веснянки є захисною реакцією шкіри людини на вплив сонячних променів. Якщо кількість меланіну в організмі виробляється досить, то такого не виникає, а ось якщо його виробляється недостатньо, то в результаті цього виробляються веснянки. Найчастіше така особливість передається у спадок.

Є народна прикмета щодо веснянок. Якщо на тілі несподівано з'явилися веснянки, то можна чекати незабаром велику радість.

Існують і інші причини утворення веснянок на спині і руках.

Сонячні проміні

Якщо людина тривалий час перебуває під сонячними променями, то можуть з'явитися веснянки на спині і руках. Через кілька днів вони зникають, а особливо якщо застосовувати під час засмаги сонцезахисний крем.

Спадковість

Така особливість передається у спадок. В цьому випадку перші цятки можна виявити в дитинстві. Зменшуватися пігментація може до 25 років, і вже після 30 років може і зовсім не проявлятися, але не завжди.

Стрес

Через виникнення стресових ситуацій, бо адреналін викидається в кров, можуть з'явитися висипання на руках, плечах і ногах.

Фізичне навантаження

Може відбуватися так, що через фізичну активність також будуть виникати висипання, але відбувається це дуже рідко.

Вагітність

У цей період у жінки відбувається перебудова гормональної системи, і тому веснянки можуть з'являтися без впливу сонячних променів.

Інфекція

За наявності запальних процесів, захворювань печінки або підшлункової залози можуть з'являтися веснянки.

Як можна попередити появу веснянок на руках і спині

Є деякі методи, які допомагають позбутися веснянок на тілі, але можна також запобігти їх появі, а саме:

  • варто якомога менше бувати під палючими сонячними променями, і цей час не повинен перевищувати більше 1,5 години, а також важливо пам'ятати про те, що під сонцем можна перебувати тільки в безпечний період — до 12:00 і після 15:00;
  • завдяки крислатому капелюху можна заховати плечі і спину від сонячних променів;
  • підбирати нежаркий одяг, який зможе захистити тіло від попадання сонячних променів;
  • перед виходом на сонце застосовувати засоби із захистом SPF;
  • вживати фрукти і овочі червоного кольору, адже вони допомагають покращувати внутрішні шари шкірних покривів;
  • у раціоні в достатній кількості має бути вітаміну С;
  • відмовитися від активного фізичного навантаження, а також постаратися уникати стресових ситуацій.

Поява веснянок ніяк не впливає на стан здоров'я, але якщо не подобається їх зовнішній вигляд, то можна спробувати позбутися від них.

Існують такі методи позбавлення від веснянок:

  • застосування відбілюючих кремів;
  • можна вдатися до салонних процедур по відбілюванню шкірного покриву;
  • можна вдатися до народних методів, які допоможуть впоратися з веснянками.

Слід зауважити, що не всі засоби для позбавлення від веснянок безпечні, бо можуть діяти досить агресивно. В результаті таких процедур може губитися волога, а також інфекції через шкіру можуть швидше проникати в організм.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Ответить