Перевірте свій шампунь — чого не повинно бути в складі

Давайте розберемося, які компоненти шампуню можуть нашкодити волоссю, попри обіцянки виробників, інформує Ukr.Media.

Як правило, обіцянки виробників шампунів «прискорити зростання волосся» або «зробити волосся густіше» є рекламним ходом, який забезпечує широкий попит і продаж шампуню. Американські вчені довели, що волосся, довжина якого близько 30 см, мертве більше трьох років. Тому спроби кардинально змінити його стан приречені на провал.

Волосся живе, поки знаходиться в фолікулі голови. А, як тільки воно піднімається над поверхнею — вмирає, і далі змінити його структуру неможливо, так само, як змінити структуру нігтя або відмерлих частинок шкіри. Що ж робити? Дуже просто — ми не можемо змінити структуру свого волосся, але можемо змінити і значно поліпшити його зовнішній вигляд! Для цього і потрібен шампунь.

Шампунь тільки миє!

Головне завдання будь-якого миючого засобу — очистити поверхню. З допомогою лугу, що входить до складу шампуню, ми видаляємо частинки бруду і пилу, шкірного сала, засоби для укладання. Вся поверхня волосся вкрита кератиновими лусочками. Шампунь піднімає їх, вимиває і видаляє забруднення. У здорового волосся лусочки міцні і сильно притиснуті один до одного, тому воно візуально гладке і блискуче.

Після миття голови шампунем волосся насичується водою, лусочки більш щільно прилягають. Ще більше допомагає застосування бальзаму після миття — він склеює кератин, випрямляє і змушує зачіску випромінювати сяйво.

Багато виробників засобів для волосся, обіцяють значно прискорити його зростання. Це теж маркетинговий хід, який покликаний збільшити продажі. У природі закладено, що у людини волосся росте зі швидкістю приблизно сантиметр на місяць. І збільшити цю швидкість ніякими засобами неможливо, навіть якщо безперервно його витягати. Зробити волосся блискучим, щільним і еластичним — цілком можливо, але для цього навіть найдорожчого шампуню недостатньо.

Запам'ятайте: стрижень волоса, який знаходиться на поверхні, вже мертвий, а жива частина знаходиться в корені. Тому якщо хочете здорове волосся, в першу чергу перегляньте харчування і питний режим, включіть в раціон вітаміни.

Як правильно вибрати шампунь

При покупці:

1. Звертайте увагу на термін придатності. Допускається 1-2 роки (якщо є переважно рослинні компоненти).

2. Вибирайте засіб, до складу якого НЕ входять силікони. Вони накопичуються на шкірі, забивають пори, заважають циркуляції повітря і порушують кровообіг.

Увага: такі інгредієнти, як, Methikone, Cyclomethikone, Dimethicone Cetyl, Behenoxy Dimethicone, Amodimethicone, Stearoxy Dimethicone, погіршують здоров'я волосяного фолікула;

3. Шампунь повинен зберігатися при температурі від 4 до 25 ° С.

Які компоненти шампуню небезпечні для здоров'я

У всіх миючих засобах є поверхнево-активні речовини, які створюють пінистий ефект і очищають від забруднень. Але серед них є такі, що володіють канцерогенними властивостями — провокують ріст злоякісних пухлин:

  • лаурил сульфат амонію;
  • сульфат натрію лаурил;
  • лаурет сульфат амонію.

Вони поступово накопичуються, сприяють зниженню захисних сил організму, провокують захворювання.

Зараз вже складно уявити собі шампунь без консервуючих речовин. Але деякі консерванти можуть бути небезпечні. Серед них: DMDM Hydantoin diazolidinyl urea, Imidazalidol urea, Sodium hydroxymethylglycinate, monosodium salt, N-(Hydroxymethyl) glycine і quaternium-15. Все це — сполуки формальдегіда, який відноситься до класу високого рівня небезпеки хімічних речовин. В першу чергу він шкідливий для слизових оболонок і шкірних покривів, часто викликає алергічні реакції.

До складу шампуню часто входять парабени (Parabens) — це агресивні речовини, які чудово змивають бруд. Але, крім цього, вони розчиняють і видаляють ліпідні речовини з поверхні шкіри. Шкіра висушується, сильно дратується, швидше забруднюється, що змушує знову мити голову. Часто ці речовини провокують алергічні прояви, гормональні збої.

Якщо ви перевірили етикетку свого шампуню і не знайшли нічого з перерахованих речовин — вітаємо, ваш шампунь безпечний для волосся і шкіри голови.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Ответить