Як навчитися рахувати калорії за допомогою долоні

Для більшості людей підрахунок калорій є одним з найважливіших елементів щоденного харчування. Оскільки це є складною складовою правильного харчування, не багато людей готові витрачати свій час на розрахунки. Добова норма калорій для чоловіків і жінок варіюється залежно від віку і способу життя, тому, на сьогодні експерти з харчування пропонують зручний метод підрахунку калорій. І для цього вам знадобиться всього лише ваша рука, інформує Ukr.Media.

Як це працює

Долоня — використовується для підрахунку білкової їжі і вуглеводів.

Кулак — використовується для підрахунку калорій в овочах.

Великий палець — використовується для підрахунку їжі, багатої жирами.

У цій таблиці наочно представлена щоденна норма білків, жирів, вуглеводів, а також овочів для чоловіків і жінок.

Білки

Порція їжі, багатої білками (наприклад, м'ясо, риба, сир), повинна відповідати діаметру і товщині вашої долоні, в ній буде приблизно 15-20 грамів білка.

Овочі

Овочі — важлива складова раціону і вважається основою нашого організму. Експерти рекомендують з'їдати чоловікам 6-8 порцій розміром з кулак, жінкам — 4-6 порцій розміром з кулак овочів на день.

Вуглеводи

В даному випадку вуглеводи — це різні крупи і фрукти (але не цукор). Вуглеводи слід вважати пригорщами і вже приготованими. В одній жмені готової пасти приблизно 15-30 грамів вуглеводів залежно від сорту борошна.

Жири

Порція об'ємом великий палець містить приблизно 7-12 грамів багатої жиром їжі. Але не варто забувати, що існують жири, які ми споживаємо не тільки в чистому вигляді, а так само вже в готовому. Наприклад, в чистому вигляді жири використовуються для заправки салатів і різних закусок. Тому, визначити порцію жирів слід на око, використовуючи великий палець. Так само можна використовувати столову або чайну ложку.

Вищевказана схема підрахунку не є обов'язковою, але можна почати харчуватися за такою схемою і прислухатися до власних відчуттів, самопочуття і змін ваги. А за результатами вже коригувати цей підхід до харчування під особисті особливості і бажання.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Ответить