11 дефектів шкіри обличчя, які сигналізують про різні захворювання

Можливо, ви вже помічали деякі з них; якщо ні, то ця інформація може допомогти в майбутньому.

Іноді наше обличчя говорить більше, ніж ми думаємо, і це фактично є плюсом. Ретельне вивчення вашого обличчя може допомогти вам зрозуміти будь-який дисбаланс вашого тіла, можливо, запобігаючи майбутньому захворюванню, інформує UkrMedia.

Темні кола і мішки під очима

Темні кола під очима часто є спадковою особливістю, і інколи практично неможливо позбутися цього дефекту. Але якщо ви помітили раптову появу синяків останнім часом, ви повинні з'ясувати причину негайно. Найбільш вірогідними причинами є відсутність сну, куріння, гормональні зміни, алергія та надмірне вживання алкоголю, кави та солоних продуктів.

 • Ви отримаєте довгострокові наслідки, якщо вдасться позбутися основної причини. А для тимчасового ефекту можна використовувати холодний компрес, спеціальні патчі і хороший консилер.

Червоний ніс

На носі є багато кровоносних судин, і їх розширення призводить до зміни кольору. Цьому сприяють зміна температури, алергія, емоційний стрес або нежить. Але в будь-якому випадку почервоніння зникне, якщо ви усунете причину.

 • Однак, якщо ваш ніс завжди червоний, слід звернути увагу на стан ваших кровоносних судин, переглянути свій спосіб життя і звернутися до лікаря для отримання детальної діагностики.

Жовтуваті обличчя і очі

Це відбувається, коли в організмі накопичується занадто багато токсинів і відходів. Зазвичай спостерігається у немовлят, народжених до 38 тижнів, тому що їх печінка ще не може працювати належним чином. У дорослих жовтяниця може означати більш серйозні проблеми, включаючи зловживання алкоголем.

 • Необхідно перевірити печінку, жовчний міхур і підшлункову залозу і виключити такі вірусні інфекції, як гепатит і мононуклеоз.

Несподівана поява родимок.

У більшості випадків турбуватися не потрібна, але пильність завжди хороша річ. Задайте собі кілька питань. Чи краї родимки зазубрені? Чи колір родимки нерівномірний? Чи родимка більша за діаметром, ніж горох? Чи змінилася вона за останні кілька тижнів?

 • Якщо у вас є відповідь «так», проконсультуйтеся зі своїм лікарем. Намагайтеся уникати тривалого впливу сонця і не забувайте використовувати сонцезахисні креми.

Висип у формі метелика

Невеликий висип на обличчі може бути викликаний неправильно підібраною косметикою, алергією, зміною клімату або надмірним споживанням солодощів. Як тільки ви усунете провокуючий фактор, висип зникне. Але якщо висип займає обидві щоки і нагадує метелика за формою, він може сигналізувати вовчак.

 • Інші симптоми вовчака — це лихоманка, біль у суглобах, а в морозну погоду — синюшність.

Лущення шкіри навколо рота і носа

Зміни в шкірі навколо рота і носа можуть бути наслідком різних причин, але найчастіше це означає відсутність необхідних вітамінів А, С, Е або В в організмі. Лущення часто супроводжується загальною слабкістю, слабкою концентрацією уваги, випаданням волосся і ламкими нігтями.

 • Варто пройти тести і з'ясувати, які вітаміни відсутні. Перегляньте свій раціон і додайте потрібні продукти.

Виразки навколо губ і рота

Виразки навколо губ, рота і носа можуть бути викликані вірусом герпесу 1 типу. Як тільки ви отримаєте вірус, він залишиться з вами на все життя. Виразки можуть виникати, коли імунна система людини слабшає через стреси, хвороби або втому.

 • Вони зазвичай зникають самі по собі. Проте в аптеках продаються спеціальні мазі для полегшення загоєння.

Тріщини на губах

Ми всі час від часу страждаємо від сухих та потрісканих губ, особливо взимку або після довгого перебування на сонці. Тріщини також можуть означати алергічну реакцію на медичний препарат.

 • Правило дитинства — не облизувати губи на холоді — все ще добре працює. Бальзами для губ також допоможуть.

Надлишок волосся на обличчі

Для багатьох людей волосся на обличчі — це спадковий фактор. У молодих жінок зайве волосся може означати, що яєчники не функціонують належним чином. Це називається синдромом полікістозних яєчників і може спричинити ускладнення вагітності.

 • Рекомендується відвідати гінеколога. Крім того, можна спробувати уникнути споживання продуктів з високим вмістом цукру.

Гіперпігментація обличчя

Якщо на щоках і на переніссі є темні симетричні плями, це класична ознака мелазми, типу гіперпігментації. Ця проблема більш поширена серед жінок і розвивається швидше серед людей з більш темною шкірою. Часте перебування на сонці також стимулює зростання пігментації.

 • Під час вагітності молоді жінки зазвичай часто стикаються з пігментацією мелазу, і вона часто зникає сама по собі. Однак існує багато косметичних засобів для боротьби з гіперпігментацією, таких як лазерна терапія, відбілююча косметика та хімічні пілінги.

Витончення брів або вій

Якщо брови або вії проріджуються, але не через невдалі косметичні експерименти, то це може сигналізувати про проблеми з щитовидною залозою. Низька активність є ознакою гіпотиреозу, яка поширена серед людей старше 50 років.

 • Серед інших симптомів можна відзначити млявість, сухість шкіри та незрозуміле збільшення ваги. У цьому випадку обов'язковим є аналіз крові та консультація з лікарем.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Ответить