Свято Самайн (Хелловін), історія і традиції містичного 31 жовтня

Самайн — це свято, яке сьогодні відзначається далеко не всіма, але його таїнство і загадковість притягують. Друга назва цього дня — Хелловін, він святкується 31 жовтня і асоціюється з красивими костюмами і магічною атмосферою, інформує UkrMedia.

Яка ж історія цього незвичайного свята?

Самайн є святом давніх кельтів і слов'ян. Особливістю цього дня було те, що потойбічні істоти і духи переміщалися у світ живих зі світу мертвих. Також «переміщалися» і померлі родичі, які хотіли дізнатися, як же йдуть справи в їх близьких та рідних. Цей день також був пов'язаний з відьмами, які влаштовували шабаші.

З чим же асоціювався Хелловін у древніх кельтів?

31 жовтня — це дата, яка стала днем поділу світу на темну і світлу частини року. Самайн, насамперед, сприймається як день, коли кордони між світами стираються. В давні часи це свято відзначалося 6 днів: 3 дня в темну частину року та 3 дні у світлу частину року. Самайн як свято древніх кельтів асоціювався зі збором урожаю, підбиттям підсумків року, богом Самайном (вмираюче Сонце), поминанням покійних близьких і рідних людей.

Самайн — це свято, яке символізує як смерть, так і торжество життя. Стародавні кельти вірили, що після смерті життя перероджується в іншому тілі, а душа не зникає безслідно.

Традиції містичного 31 жовтня

Самайн — це не тільки символічний день для тих, хто шанує традиції предків. Це день, що поєднує в собі безліч традицій, кожна з яких має велике значення. До них відносяться:

1. Трепетне ставлення до померлих родичів, які в цей день переміщуються в світ живих і спостерігають за тим, як живуть їхні рідні. Обов'язково згадайте всіх ваших рідних, яких вже немає з вами. Просто всі разом згадайте добрим словом кожного покійного, вшануйте його пам'ять. Скажіть, що вся їжа і напої повинні бути в їх честь.

2. За повір'ями, духи покійних родичів сьогодні провідують живих, і це найкращий час для того, щоб поспілкуватися з ними з допомогою ясновидців і екстрасенсів. Щоб дух покійного прийшов на вечерю, покладіть для нього окремі столові прилади і наповніть їх частуваннями.

3. Багаття — обов'язковий елемент на святі Самайна. Вогонь повинен бути присутнім на святкуванні в декількох варіаціях. Існувало два варіанти для використання багать у цей осінній день: перестрибувати через вогнище або ж проходити між двома іншими. Вогонь давав змогу очиститися від негативу, який накопичився за весь минулий рік.

4. Все те, що залишалося після таких вогнищ (в основному це були камені і кістки) використовувалося для передбачення майбутнього. Ясновидицями виступали жерці, які на підставі символів і власних здогадів казали, що ж чекає поселення в майбутньому.

Легенди про день Самайна були пов'язані з сидами, які виходили до людей

Сіди, у розумінні стародавніх кельтів, були вищими істотами. Вони були не тільки розумнішими і мудрішими, але і красивіше. Краса в ті часи оцінювалася по зросту, тому високий чоловік привертав до себе більше уваги і відчував по відношенню до себе повагу. Сіди могли вибрати будь яку жінку і забрати її до себе, після того, як свято закінчиться. Саме тому прекрасна половина поселень того часу прагнула виглядати на святі Самайна як можна краще, щоб привернути до себе увагу сидів і отримати шанс на щасливе життя в потойбічному світі.

Сіди залучали жителів поселень ще і з тієї причини, що вони могли вилікувати хвороби, «віддалити» старість і врятувати людину від смерті. Символ сидів — це свині, які ставали частиною бенкету. При цьому після своєї смерті вони знову оживали і йшли разом з сидами після закінчення свята.

Згідно легендам, до святкування Самайна приєднувалися не тільки сиди, але і Боги, які змінювали свій вигляд на людський або ж перетворювалися на тварин.

Як зарядитися енергетикою: кращі способи Хелловін

1. Побути наодинці з природою (біля водойм, дерев). Прислухатися до того, що вас оточує навкруги. Спів птахів, шелест листя, подиху вітру. Не потрібно боятися ділитися з природою своїми переживаннями, цей день — це саме час для того, щоб відкритися. В такий день вся інформація сприймається усвідомленішим, тому і користі від почутого буде більше.

2. Зарядити магічні талісмани й амулети. Енергія, яка вкладається в такі предмети, з часом пропадає. 31 жовтня — найкращий час для такого ритуалу.

3. Приділити час прогнозам. Навіть тим, хто не дуже вірить у ворожіння, може сподобатися взаємодія з картами Таро, оракулами і рунами. У цей день можна дізнатися, що чекає вас в життя в найближчий рік.

4. Оцінити себе об'єктивно. Необхідно подивитися на все те, що відбувається в житті. Виділити основні події, які відбулися за останній рік. Зрозуміти, де були зроблені правильні вчинки, а де — неправильні. Визначити, як можна було уникнути помилок. Продумати план на наступний рік.

Головне завдання в Хелловін полягає в пошуку гармонії з самим собою

Розуміючи, що відбувається в житті, і які перспективи є на найближчий час, можна отримати хорошу мотивацію, яка допоможе в досягненні цілей. Для цього необхідно використовувати конкретику і не боятися говорити про власні помилки. Помилятися — не страшно, страшно не робити висновки з власних помилок.

Загострення інтуїції в день Самайна дозволить зрозуміти, чого ж бракує в житті і як цього досягти. Відверта розмова з самим собою — кращий спосіб для отримання позитивної енергії. Якщо ж залишити проблеми на наступний рік, то ситуація в житті не зміниться в кращу сторону.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Ответить