Прощена неділя 2021: коли буде і що треба зробити в цей день

Прощена неділя вже близько — 14 березня, і багато хто замислюється над питанням, що треба зробити в цей день. Наприклад, слід провести день з рідними і близькими, поговорити з ними по душах, пробачити їх за всі недоліки і попросити самому прощення, інформує Ukr.Media.

Важливі речі, які варто зробити в Прощену неділю

Кожна людина хоча б раз здійснювала якийсь гріх, нехай навіть дрібний. Немає людей, які не помиляються. Всі роблять такі вчинки, за які потім слід попросити прощення. Прощена неділя — таке свято, яке дарує можливість вимовити теплі слова, слова каяття.

Відвідати церкву

День Прощеної неділі підходить для походу до церкви. Для православних віруючих це свято дуже особливе. Під час служіння священник, а також його парафіяни просять один в одного прощення. Таким чином, можна буде очистити свою душу і серце, а потім стане психологічно краще.

Вибачитися перед усіма своїми близькими людьми

Ще одна справа, яку однозначно важливо виконати в день Прощеної неділі — це, безумовно, попросити прощення у своїх рідних і близьких людей. При цьому необов'язково нагадувати про свої власні помилки, недоліки. Нікому це зовсім не потрібно насправді. Важливо бути просто щирим. Всі слова повинні виходити прямо з чистого серця і душі. Ось, що важливо насправді.

Пробачити своїх власних кривдників

У день Прощеної неділі важливо не лише просити прощення у того, перед ким відчуваєш свою провину, а й самому пробачити тих, хто заподіяв біль. Ніхто не сперечається, що є такі образи, забути які вкрай важко. Однак важливо пам'ятати про те, що не пробачити образи людині, яка попросила прощення щиро, — це також гріх. І брати його на душу точно не варто. Тому слід просто пробачити тих, хто заподіяв біль і прибрати зі своєї голови і серця всі негативні думки в бік кривдника. Адже конфлікти не варті зіпсованих геть відносин.

Провести час зі своєю сім'єю

Не варто забувати ще й про те, що Прощена неділя — це частина Масляної, а саме останній день свята. А славиться вона своїми народними гуляннями і розвагами. Днем цілком можна вийти і провести час з друзями. Але ось вечір важливо провести вдома зі своєю сім'єю. Люди збираються за одним столом і їдять смачні млинці, як заведено зазвичай на Масляну. А своїм близьким і рідним слід сказати теплі слова.

Попросити прощення у своїх родичів, яких вже немає в живих

Вибачення повинні почути не лише живі рідні та близькі, а й навіть вже померлі. Це означає, що в Прощену неділю слід піти на кладовище. Крім того, мертвих важливо ще й пробачити за їх образи у свою сторону, якщо такі є. Таким чином, можна зняти зі своєї душі тяжкість.

Покаятися перед Господом Богом

Всі люди роблять гріхи. Тільки Бог має право пробачити їх. Так що, в Прощену неділю слід відвідати храм і там попросити Господа пробачити свою душу. Але перед цим вкрай важливо зрозуміти і усвідомити всі свої помилки і гріховні діяння.

Підготуватися до Великого посту

Відразу ж після Прощеної неділі починається Великий піст, який триватиме аж до святої Пасхи. Загалом, важливо всіх пробачити, попросити вибачення, видалити з голови і серця негативні думки, а вже в перший день посту почати життя ніби з чистого аркуша.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Ответить