Національний етикет: особливості різних країн світу

Подорожуючи різними країнами, можна помітити, що їхні жителі мають не лише інші традиції та звичаї, а й менталітет. Адже кожна людина,, яка народжується в певній країні, ще з самого дитинства запам'ятовує загальноприйняті правила і норми. Саме тому дуже важливо перед виїздом дізнатися національні особливості етикету і принципові відмінності в поведінці, інформує Ukr.Media.

Забудьте про сіль у Єгипті

Ви поїхали у спекотний Єгипет, щоб відпочити, поплавати в чистому морі і зустрітися з друзями. Напевно вас можуть запросити в гості. Тут варто пам'ятати про одну важливу річ: коли ви сидите за столом в цій країні, ні в якому разі не торкайтеся до сільниці. Господар будинку може смертельно образитися, якщо ви почнете солити свою їжу. Для місцевих жителів це означає, що частування вам не подобається і смак у нього відштовхує. Бо нібито вам потрібно негайно це виправити, додавши приправу.

Не з'являйтеся вчасно у Венесуелі

Зараз ви будете здивовані. Ми всі звикли, що приходити вчасно на ділову або святкову вечерю — ознака хорошого тону. Так, ті, хто спізнюються, повинні бути готові до телефонних дзвінків з питаннями про те, де ж вони затрималися. У нас так, а ось у Венесуелі зовсім інакше.

Якщо вас запрошують до кого-небудь на обід, рекомендується трохи спізнитися. П'ятнадцять хвилин — це найбільший мінімум, який можна собі дозволити. Гості, що прийшли вчасно або раніше, вважаються нетерплячими і жадібними.

Завжди використовуйте ніж і вилку в Норвегії

І ще трохи про обід. Якщо ви знаходитесь у Норвегії і вам належить сидіти за столом у гостях, будьте дуже уважні. Правила поведінки під час прийому їжі у цій країні дуже важливі. Більшість страв, навіть звичайні бутерброди, їдять з допомогою ножа і вилки.

Не дзвеніть склянками в Угорщині

Звична картина, яку можна побачити у багатьох пабах світу — люди цокаються келихами пива і роблять ковток. Не чекайте такого в Угорщині. Є старий звичай, який зародився під час війни 1849 року з Австрією. Після перемоги над угорськими військами та жорстокого вбивства 13 воєначальників, австрійські генерали святкували поразку противника, випиваючи пиво і брязкаючи склянками.

Офіційно споживання цього напою ніколи не було заборонено, але угорці вирішили утриматися від таких веселощів протягом 150 років. Сьогодні цей звичай все ще зберігається в певних округах країни, попри те що термін вже пройшов.

Не говоріть про справи за столом у Болівії

У Болівії вважається непристойним обговорювати бізнес під час урочистих заходів, таких як весілля або званий обід. Вони проводяться для збагачення особистих відносин, а не для укладання угод. Якщо ж ви відвідуєте бізнес-ланч або ділову вечерю, обов'язково почекайте, поки ваш колега не поговорить про сім'ю, здоров'я та інші речі. Ви повинні уважно це вислухати, після чого вже можете завести розмову про справи.

Слідкуйте за своїми паличками в Японії

Японія — дуже ввічлива нація, любов до етикету поширюється також і на палички для їжі. Згідно зі звичаєм цієї країни, вважається непристойним грати з цим столовим приладом (вертіти, клацати, стукати), показувати ним на що-небудь, проколювати їжу. Якщо ви хочете взяти частування із загальної тарілки, обов'язково скористайтеся тими кінцями паличок, які не торкалися вашого рота. Інакше японці можуть образитися.

Червоні чорнила у Південній Кореї

Будьте особливо уважні до кольору чорнила вашої ручки, якщо ви перебуваєте у Південній Кореї. У цій країні написання імені людини червоним традиційно означає, що він помер. Це дуже важливо пам'ятати при врученні вітальної листівки або листа.

Не бійтеся фінської сауни

Уявіть ситуацію: ви у Фінляндії і на діловій зустрічі, яка вже майже підійшла до кінця. І раптом ваш колега запрошує вас попаритися у місцевій сауні. Не варто бентежитися. Одразу кажіть, що ви згодні. У північній країні цей вид відпочинку дуже поширений і вважається сімейним. Так що. якщо ви отримаєте таку пропозицію, будьте впевнені — ваша ділова зустріч пройшла просто чудово.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Ответить