Леонардо да Вінчі — цікаві факти, які вас здивують

Вважають, що цей малюнок крейдою є автопортретом да Вінчі, інформує Ukr.Media.

Ви, напевно думаєте, що знаєте все про відомого митця епохи Ренесансу, який є автором відомої картини «Мона Ліза», і який налякав увесь світ своїми рисунками літальних апаратів. Але є відомості про Леонардо да Вінчі, які точно вас здивують.

Коли Да Вінчі помер у 1519 році, він залишив більше 6000 журнальних сторінок особистих роздумів, списків покупок та непристойних жартів. Він також детально описав свої джерела натхнення, своє бажання здобути вічне визнання та свої сердечні переживання.

Всі ці думки лягли в основу документального фільму «Істинний Леонардо», в головній ролі якого знявся шотландський актор Пітер Капальді. Головний герой фільму зачитує вголос сторінки мемуарів художника, відкриваючи найглибші секрети неповторної епохи Ренесансу.

До вашої уваги Леонардо да Вінчі, цікаві факти:

Леонардо да Вінчі був незаконнонародженим

Він народився в 1452 році біля містечка Вінчі, сьогоднішній італійський регіон Тоскана. За знайденими відомостями батько був нотаріусом і поміщиком на ім'я Мессер П'єро Фруосіно ді Антоніо да Вінчі. Його мати, Катерина, думають, була місцевою селянкою. Проте деякі експерти вважають, що Катерина насправді була рабинею, яка належить Мессеру П'єро.

Батьки да Вінчі ніколи не були одружені. Молодий да Вінчі жив з матір'ю до 5 років, а потім переїхав до батька, який на той час одружився з іншою жінкою.

Записи художника свідчать про те, що він підтримував дещо віддалені стосунки з матір'ю протягом усього дорослого життя, лише інколи обмінюючись листами. Його твори вказують на тісніший зв'язок з батьком, смерть якого да Вінчі глибоко оплакував.

Да Вінчі ніколи не відвідував школу

На відміну від інших відомих діячів Ренесансу, де Вінчі ніколи не отримував жодної офіційної освіти. Тим не менше, він вивчав вдома такі предмети, як читання, письмо та математика.

Виростаючи в сільській Тоскані, да Вінчі провів велику частину свого життя на відкритому повітрі, де він цікавився навколишнім середовищем. Записи свідчать, що він особливо прискіпливо цікавився властивостями води, а також рухом хижих птахів.

Аж у підлітковому віці його відправили у Флоренцію, де він став учнем відомого флорентійського живописця Андреа дель Верокчіо. І дуже швидко да Вінчі опанував живопис. Ходять чутки, що після того, як Да Вінчі написав одного з ангелів у творі Верокхіо «Хрещення Христове», досвідчений художник був настільки вражений його талантом, що поклявся більше не малювати.

Більшість робіт да Вінчі залишилися незакінченими

Да Вінчі був дуже повільним художником, і більшість його робіт так і залишилися незакінченими. Окрім знаменитої «Мони Лізи» у Луврі зберігається інша робота видатного художника — «Свята Анна з Мадонною і немовлям Ісусом», яка так і не була завершена. В Музеї Ватикану зберігається ще одна незакінчена робота митця «Святий Ієронім», що зображає святого в сирійській пустелі.

Мабуть, найбільш інтригуючим незавершеним твором да Вінчі є його картина "Поклоніння волхвів", яка нібито зображує самого молодого художника. Картина, що залишилася незавершеною у 1481 році, була передана Галереї Уффіці у Флоренції, що в Італії, у 1670 році.

На додачу до цих незавершених картин, да Вінчі залишив багато незавершених винаходів. Фактично, немає жодних доказів того, що будь-який винахід художника був реалізований. Точно так само жоден з його творів ніколи не був опублікований протягом його життя.

Його переслідували

Коли Да Вінчі було 24 роки, він був заарештований разом з кількома чоловіками-супутниками за звинуваченням у содомії. Коли не знайшлося свідків проти художника та його друзів, звинувачення зняли. Проте записи Да Вінчі показують, що ці звинувачення були надто розпачиливими для людини, яка любила зберігати приватне життя приватним.

Існує припущення, що Да Вінчі боявся за своє життя. У Флоренції 15 століття такий злочин карався смертною карою. Незабаром після того, як його справа була закрита, художник покинув Флоренцію і оселився у Мілані.

Да Вінчі мав войовничу вдачу

Після переїзду до Мілану да Вінчі задумався над тим, як надалі заробляти на життя. Його планом було отримати прихильність герцога Мілана — Людовіко Сфорца. Да Вінчі було доручено створити гігантську бронзову статую коня. Але цей проект було зупинено, коли Франція вторглась до Італії на рубежі 15 століття.

Але художник мав не лише мистецькі плани, при дворі герцога він побудував безліч військових пристроїв. Серед знайдених ескізів є креслення гармат, димових машин, портативних мостів та навіть броньованих машин.

Однак, як і відносно його літального апарату, немає ніяких доказів того, що будь-яка з цих військових машин була побудована.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Ответить