День Параскеви 27 жовтня. Ритуали для незаміжніх жінок для удачі в любові

27 жовтня в православ'ї шанують святу Параскеву Сербську, яка відома своїм аскетизмом. За народним календарем ця дата отримала назви — день Параскеви, Брудниха, Льняниця, Порошиха, Параскева-трепальница, інформує Ukr.Media.

Хто така свята Параскева?

Жила Параскева в X столітті на узбережжі Мармурового моря недалеко від міста Константинополя. Коли померли її батьки, юна дівчина всю одержану спадщину роздала бідним і переїхала до Константинополя, де стала черницею. Через п'ять років вона вирушила на Святу Землю, де оселилася в Йорданській долині і вела відлюдницький спосіб життя.

Свята Параскева прославилася тим, що її нетлінні мощі створили багато зцілень і чудес.

Обряди й традиції цього дня

27 жовтня в народі прозвали Параскеви-трепальнице, тому що з цього дня жінки починали м'яти і тіпати льон. Не можна було у свято прати, а от шити дозволялося. Але найвеликим гріхом вважалося сісти в цей день за прядку, хто з жінок не послухається, може рано зору позбутися.

Якщо свято потрапляло на п'ятничний день, то зверталися до Параскеві-п'ятниці, вона з давніх часів вважалася на Русі покровителькою вагітних і породіль. Щоб свята допомогла і пологи полегшила, в цей день не можна вагітним жінкам волосся розчісувати. А ще на п'ятничну Параскеву заборонено багато сміятися, тому що тоді в старості доведеться гіркі сльози проливати.

Свято Параскеви в народі прозвали Бруднихою, тому що часто у цей день на вулиці бруд та осіння негода. Ну, а якщо 27 жовтня землю злегка снігом припорошило, казали, що Параскева-Порошиха прийшла.

Ритуали для незаміжніх жінок для удачі в любові

Якщо самотня жінка вже і кандидата в чоловіки підшукала собі, а він все пропозицію не робить, можна провести такий обряд:

Запросити чоловіка на обід.

Потім взяти кісточку, що залишилася після його трапези, і кинути бродячому псу.

Як тільки собака схопить кісточку, вимовити замовні слова: «Як пес на цю кістку кидається, так у раба Божого (ім'я) бажання до мене прокидається. І нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь».

Старі діви і вдови зверталися до Параскеві, щоб випросити для себе супутника життя, з такими словами: «Свята мучениця Параскева, пішли в мій двір чоловічу бороду. Піду і за вдівця, лише в дівках не залишитися. Я вклоняюсь тобі, Параскева-мати, а ти вели чоловічого племені мене заміж узяти. Обіцяю пост тримати, і всі п'ятниці прославляти. В ім'я Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь».

Народні прикмети у день Параскеви

Якщо на дорогах бруд на Параскеву, значить, через чотири тижні прийде справжня зима.

Ворони сильно каркають в цей день — треба чекати потепління.

По погоді 27 жовтня судили про майбутнє літо. Сухий і вітряний день Параскеви говорив про те, що майбутнє літо очікується посушливе і не особливо урожайне. А ось тихий спокійний дощ у цей день був передвісником багатого врожаю в наступному році.

Якщо на Параскеву сніжна і похмура погода, значить, кінець травня буде непогожим.

Хто народився в цей день?

У людей, що з'явилися на світ 27 жовтня, життєвий шлях буде нелегким. Щоб домогтися щастя, їм доведеться дуже багато працювати. В якості захисного талісмана їм потрібно носити речі і прикраси з топазом.

Жінки, які народилися на Параскеву, зовнішньою красою відрізняються рідко, але завжди стають щасливими, так як душа у них світла і чиста. Живуть вони довго, але постійно в працях і турботах, чоловічим характером володіють, ніяких заперечень не терплять.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Ответить