Чому у античних статуй такі маленькі пеніси?

Якщо ти хоча б раз у житті був у музеї (згадай, в школі всіх заштовхували у великий автобус, щоб туди доставити), ти напевно звертав увагу на те, що оголені античні статуї мають досить скромний розмір геніталій, передає Ukr.Media. Але при цьому явно відчувають себе комфортно і не поспішають загорнутися в рушник. Як з'ясувалося, такої поведінки є мистецтвознавче пояснення.

Мистецтвознавець Еллен Оредсон у своєму популярному блозі «Як говорити про мистецтво» присвятила питанню маленьких пенісів в античності цілий пост. Згідно з її авторитетної думки, «якщо в наші дні мужніми і ті які представляють цінність, вважаються великі пеніси, то в античний період все було якраз навпаки — вважалося, що набагато краще мати маленький пеніс».

Власне, доказ цієї теорії можна знайти не тільки на античних статуях і вазах, але і в письмових джерелах. Ось як, наприклад, звучить опис ідеального чоловічого тіла в комедії Арістофана «Хмари»: «Груди сильні, як міха. Щоки — маку алею. Три аршини у плечах, стриманий, скупий на слова. Зад могутній і великий. Перед — малий, та молодецький».

З Аристофаном згодна і фотограф Інгрід Бертон-Мойн, яка в рамках фотопроекту «Мармур» зробила знімки десятків мармурових античних пенісів. «Греки цінували маленький і акуратний пеніс, так як вважали, що він демонструє вміння чоловіка упоратися зі своїми сексуальними бажаннями». Великі пеніси асоціювалися з розгнузданістю, нестриманістю і варварством. Обрізання, до речі, теж було не в пошані, так як, на думку греків, його практикували багато племен варварів.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Ответить