Церковне новоліття: як правильно відзначати початок нового церковного року?

Церковне новоліття відзначається 14 вересня, або 1 вересня за старим стилем. Саме цей день є першим днем нового церковного року, а першим святом року, відповідно, — Різдво Пресвятої Богородиці (21 вересня), інформує Ukr.Media.

Як правильно провести цей день? Для початку трохи історії. Новоліття почали відзначати у вересні 1363 р. у Візантійській імперії. На Русі Новоліття стало офіційним церковно-державним святом з 1492 р. Сенсом богослужіння у свято Новоліття був спогад про проповіді Спасителя в Назаретському синагозі: Христос сказав, що він прийшов "перев'язати зламаних серцем… проповідувати літо Господнє сприятливе".

Сьогодні це свято не відзначається з бувалою урочистістю, так як ще за часів Петра I був виданий указ про перенесення початку нового року на 1 січня. Але від цього значення Новоліття не стало меншим для віруючих людей. Свята нам говорить про важливі і визначальні речі: подяка Господу і вручення себе повністю волі Божій.

Ми просимо Господа благословити нас на новий рік, зміцнити у всьому доброму і корисному, вберегти від усього злого й лихого.

Ці слова не повинні стати формальністю, нам слід щиро молитися, просити у Господа таке благословення. І по нашим уклінним проханням, по Своєму милосердю Він кожного прохача благословить.

Без Божого благословення — все марно. Ми дякуємо в цей день Творцю за минуле благодатне літо — час невеликої перерви і відпочинку, за красу літньої пори.

Він подарував нам Своєю волею безперервну зміну фарб часів року, щоб ми могли перейнятися їхньою красою. Кожен раз дивуєшся дивовижній майстерності Творця прикрашати природу в безпомилкове співвідношення фарб. І ось осінь вже дихає нам в обличчя своєї рятівною прохолодою і чистотою.

Осінь — початок нових робіт, це завжди нові етапи і нові випробовування. І якщо з допомогою Божої долаєш їх, вони завжди будуть сприяти духовному розвитку. Правильний початок року визначає його проходження і, отже, наше майбутнє.

Бажаємо усім нам бути почутими Богом у своїх молитвах і проханнях. Нехай Господь благословить кожного на новий рік, нехай всі наші труди несуть добро оточуючим і будуть рятівними для нас і радісними для Бога.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Ответить