29 листопада — день апостола Матвія: історія, традиції та прикмети свята

Всі православні свята в тій чи іншій мірі присвячені спогадам і важливим подіям в житті і діяльності Ісуса Христа, його сподвижників і святих угодників. 29 листопада (за старим стилем 16 листопада) відзначається особливе свято — день апостола Матвія, інформує Ukr.Media.

Трохи історії

Левій Матвій є одним з 12 апостолів — найвірніших і близьких учнів Ісуса Христа. Достовірних фактів про його життя збереглося небагато. Відомо, що майбутній соратник Господа був митарем. Так в далекі часи називали збирачів мит і податків. Саме під час збору коштів в казну держави Левій Матвій зустрів Ісуса, який покликав його слідувати за ним. Кинувши своє принизливе для юдеїв заняття, апостол відправився за вчителем. Незабаром Матвій прийняв християнство і супроводжував Ісуса до його останніх земних днів. Відомо, що учень був особливо наближений до Господа. Після страти і вознесіння вчителя він відправився в далекі країни, щоб там нести Слово Боже людям. Потім учень Христа написав Євангеліє.

Стратили проповідника в римській фортеці Апсарос. Апостола і євангеліста Матвія можна побачити на полотнах всесвітньо відомих художників, наприклад, Караваджо, також його лик відображений на багатьох іконах в православних храмах.

Чим традиційно займаються в Матвіїв день

На день Матвія важка фізична праця не вітається. Головна традиція на вечір — це походи в гості. Хрещеники відвідують хресних, сімейні дорослі діти відвідують батьків, подруги, друзі і сусіди просто обідають один в одного. У багатьох регіонах такі походи досі називаються матвіївськими посиденьками.

Свято припадає на початок посту перед Різдвом, тому на столах традиційно виставляються тільки пісні страви. Однак, скромні посиденьки в плані страв з лишком компенсуються задушевними бесідами, піснями і веселощами. Присутні разом дівчата і молоді жінки рукодільничають, грають в ігри і навіть ворожать на любов і заміжжя.

Прикмети на свято

Люди похилого віку в Матвіїв день також не нудьгують, а вчать з онуками пісні і загадки, діляться цікавими життєвими історіями і розповідають малюкам про прикмети на свято. По погоді в день Матвія можна було дізнатися, якою буде зима, чи порадує майбутній урожай, а також чи буде весна ранньою і теплою.

Відомі прикмети на цей день:

  • вітри і холод обіцяють морозну і довгу зиму;
  • теплий день з невеликими дощами віщує м'яку зиму без лютого холоду;
  • пориви сильного вітру і опади — зима настане скоро і буде студеною, з хуртовинами і заметілями;
  • якщо кішка ховається в будинку в найтеплішому місці, згортається в клубок і вкриває носик лапкою, то ще кілька днів збережеться прохолодна погода з сонцем.
  • народжені 29 листопада — люди впевнені, рішучі, з твердим характером, але водночас запальні і з мінливим настроєм.
  • на свято краще не одягати одяг червоного кольору, а також не варто часто заглядати в дзеркало.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Ответить