15 липня — день святої Берегині: історія, традиції та прикмети свята

У давніх слов'ян на 15 липня припадало особливо шановане свято — день святої Берегині, інформує Ukr.Media.

Ким була свята Берегиня?

У давньослов'янській міфології Берегиня — одна з найбільш загадкових богинь. Її вважали символом двох початків — жіночого і чоловічого, земного і водного, людини і природи. За легендою Берегиню завжди супроводжували яскраві вершники, які уособлювали сонце.

Селяни зверталися до неї за допомогою у сільськогосподарських справах і питаннях. Особливо в період визрівання хлібів люди просили Берегиню зберегти посіви.

Допомагала вона рибалкам, оберігала домашню худобу, наділяла рослини з травками особливою цілющою силою.

Також слов'яни вірили, що Берегиня протегує домашньому вогнищу та сімейному роду. Її просили захистити житло і вберегти членів сім'ї від смерті, нечистої сили, напастей, бід і хвороб.

Люди представляли Берегиню в образі качки, яка від одного берега до іншого плаває і людські долі з'єднує. Також богиню асоціювали з білостовбурною берізкою.

Які традиції та обряди існують на цей день?

У давнину слов'яни в день вшанування Берегині обов'язково садили у дворі березу. Якщо сьогодні немає такої можливості, то неодмінно треба берізку відшукати, притиснутися міцно до її стовбура і постояти так кілька хвилин, щоб захистити себе від ста недуг.

Дуже добре, якщо 15 липня закохані хлопець з дівчиною зізнаються один одному у своїх почуттях. Вони тоді довіку не розлучаться. А якщо ще й весілля зіграти у цей день, то подружнє життя молодят завжди буде сповнене романтики.

Вагітним жінкам для швидких і легких пологів треба в день Берегині тримати під ліжком березові гілки.

Постарайтеся сьогодні не розводити плітки і ні з ким не сваритися, інакше біди не минути.

Сьогодні можна поліпшити подружні стосунки за допомогою народних магічних обрядів!

У древній Русі дату 15 липня особливо чекали і шанували жінки. Вони просили Берегиню, щоб послала успіх у любовних справах, допомогла відшукати гарного нареченого і вдало одружитися, зберегла в сімейних відносинах мир, злагоду і любов на довгі роки.

Сьогоднішній день хороший для проведення обрядів народної магії на залучення у своє життя здоров'я і щастя.

Ритуал на здоров'я

Прокиньтеся 15 липня до сходу сонечка, візьміть нове біле простиральце і йдіть на природну водойму (озеро або річку). В цей момент ніхто не повинен там купатися, лише тоді обряд буде дієвим.

Зайдіть у воду і тричі пориньте з головою. Скажіть при цьому:

«Свята Берегиня, у твої води я пірнаю і від всіх хвороб позбавляюся. На глибокому дні вони осядуть, з густими водоростями переплетуться, а до мене довіку не повернуться».

На березі обітріть себе простирадлом і вирушайте додому. Простиральце постеліть на ліжко і спить на ньому три ночі підряд.

Ритуал на сімейне щастя

Вам знадобиться новий вишитий рушник. Рано вранці 15 липня винесіть його на вулицю і покладіть в траву (вона має бути ще вологою від роси).

Залиште на півгодини, потім візьміть рушник і обітріть ним обличчя. Так на весь майбутній рік ви зарядите себе здоров'ям і силами.

Тепер повісьте його на гілки берези і дайте просохнути. Дерево передасть рушнику свою енергію. Коли принесете його додому, то приберіть на зберігання окремо від інших речей. Такий рушник стане оберегом ваших подружніх відносин.

Можна брати його тільки для обрядів сватання (весілля, вінчання) дітей і онуків.

Погодні прикмети на 15 липня

  • Якщо до сьогоднішнього дня на березах уже жовті листочки є, значить, осінь цього року рано прийде.
  • Якщо 15 липня вранці сильна спека, значить, ввечері буде злива.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Ответить