1 грудня в православ’ї — День пам’яті мучеників Романа Кесарійського і Платона Анкірського, які постраждали за віру в IV ст

У народі цих святих називають зимовказівниками, інформує UkrMedia.

Хто такі святі Платон і Роман?

Відомо, що Платон був братом мученика Антіоха — вони народилися в сім'ї благочестивих християн і отримали відмінне виховання, після чого почали проповідувати християнство на початку своєї юності. Платон дуже часто зустрічався з язичниками і розмовляв з ними для того, щоб навернути у віру. Це відбувалося за часів правління імператора Агрипіна, який відрізнявся нетерпимістю до прихильників християнського вчення. Не дивно, що він розпорядився заарештувати Платона і влаштував суд, на якому вимагав, щоб проповідник відрікся від своїх переконань. Платон відмовився зробити це, за що його було закатовано і вбито.

Крім того, 1 грудня вшановується пам'ять святого Романа, який прийняв мученицьку смерть разом з отроком Варулом. Відбувалося це під час гонінь, організованих у відношенні християн імператором Максиміліаном. Сам Роман був дияконом у місті Кесарія і одного разу зустрів єпарха, який йшов на язичницьке свято. Тоді Роман став переконувати його відректися від віри, після чого той відмовився зробити і піддав проповідника великій кількості тортур. Повз проходив Варул, який також був християнином і не міг залишитися осторонь. Тоді його теж схопили і закатували разом з Романом.

У давнину цим двом мученикам молилися для матеріального благополуччя. Вранці перед початком будь-якої роботи неодмінно йшли в церкву, оскільки вірили, що після цього в сім'ї будуть водитися гроші.

Селяни у цей час також займалися виготовленням посуду, кахлів, черепиці, причому, використовували для цього особливу техніку. При виготовленні посуду використовували липу, яка легко полірувалася і гнулася. Предки вважали, що липа здатна захистити людину від нечисті.

Обряди й традиції цього дня

У цей день настає календарна зима, і в свої права входить грудень. У народі про цю дату навіть склали приказку: «Платон та Роман вкажуть зиму нам», тобто з першого грудневого дня визначали, яким буде зимовий період — суворим або м'яким, сніговим або з морозами на голу землю. Причому спостереження вели протягом усього дня: по ранковій погоді судили про початок зими, денній — про середину зими, за вечірньою — про кінець. А якщо протягом дня погода туди-сюди змінюється, значить, і зима буде мінлива.

Наші предки вважали, що святі Платон і Роман не тільки вказують на майбутню зиму, але і допомагають пережити її. В молитвах у них просили сил і здоров'я, щоб витримати суворі зимові місяці, а ще молилися про щедрий урожай наступного літа.

Зробіть це сьогодні, щоб в кишенях завжди водилися гроші

Святим Платону та Роману моляться ще про матеріальний достаток. Зробити це треба відразу після пробудження, до того, як приступите до повсякденних справ і турбот. Здавна наші предки вірили, що після такої молитви фінансові труднощі обов'язково вирішаться. Буде краще, якщо для залучення в сім'ю достатку і добробуту, в цей день ви сходите у церкву і замовите молебень.

Для того щоб весь майбутній рік гроші водилися, проведіть маленький обряд. Візьміть монету (бажано найбільший номінал), покладіть її на долоню і промовте: «Платон і Роман насипте мені грошей повну кишеню». Цю монетку носіть з собою протягом всього року, і ніде нею не розплачуйтеся.

Є ще кілька простих обрядів, які допоможуть позбутися від безгрошів'я

Коли ніч буде зоряна, вийдіть на вулицю, подивіться на небо і вимовте замовні слова: «Як багато на небі зірочок, як повно в морі води, так і у моєму гаманці нехай буде багато грошей. Амінь».

Якщо побачите, в небі пташину зграю, то зупиніться, затримайте на ній свій погляд і скажіть слова змови: «Як багато пір'я на них народиться, настільки багато грошей в гаманці не переводиться».

Гроші будуть притягуватися, якщо з ними поводитися шанобливо. Зберігати купюри треба в разглаженному вигляді, а не зім'ятими. Бажано, щоб гаманець був зеленого або червоного кольору. Це зовсім не означає, що якщо ваш гаманець іншого відтінку, то треба його викидати і купувати новий. Просто покладіть всередину в одне з відділень червону шовкову стрічку, вона володіє не менш привабливою для грошей силою.

Народні прикмети 1 грудня

В ніч на 1 грудня спостерігають за місяцем на небі. Видно сяючий ореол навколо нього, значить, скоро сипатиметься сильний сніг. А якщо збоку від місяця яскраві відблиски поблискують, треба чекати сильних морозів.

За народною прикметою, комар в будинку з'явився 1 грудня або ворони не на дереві сидять, а по дорогах ходять, то в найближчі дні можна очікувати відлигу.

Сонячна погода на Платона і Романа обіцяє ранній прихід весни.

Якщо 1 грудня сильна заметіль, то також і на Масляну снігом замете.

У народі вірили, що ті, хто народився в цей день, будуть вміти передбачати погоду.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Ответить