Коли закінчиться період затишшя на крипторинку

Коли закінчиться період затишшя на крипторинку

Волатильність ціни біткоїна перебуває на історичному мінімумі. 27 грудня добові обсяги торгів на централізованих біржах уперше з 2020 року впали нижче позначки в $10 млрд, згідно з даними http://cryptonovunu.com/. Весь грудень перша криптовалюта торгується у вузькому ціновому діапазоні. Так зване «Санта-ралі», коли біткоїн показував стрибки курсу напередодні католицького Різдва, цього року не відбулося.

Саме з настанням періоду різдвяних свят у США і в Європі пов’язане затишшя на ринку криптовалют, вважає керівник аналітичного департаменту AMarkets Артем Дєєв. Біткоїн та інші валюти очікують нових драйверів для зниження або зростання, які, найімовірніше, з’являться вже в січні.

«В останні дні грудня біржі закриті, активність інвесторів низька, валюти завмирають доти, доки не зміниться новинне та ділове тло», — зазначає аналітик, додаючи, що нові рухи ціни біткоїна можна очікувати в січні, коли західний світ повернеться до нового періоду ділової активності. На думку Дєєва, подальший настрій ринку вкотре залежатиме від статистики щодо стану економіки США, від заяв і дій ФРС, а також від загального фінансово-економічного фону у світі.

«Думаю, затишшя пов’язане з тим, що масовий роздрібний інвестор просто-напросто дуже сильно наляканий. Усі дуже сильно втомилися і мріють просто випити келишок шампанського», — міркує керівник торгової платформи Cryptorg Андрій Подолян, відповідаючи на запитання про причини рекордно низької волатильності, невластивої біткойну. Рік видався складним, низка банкрутств спіткала кілька великих компаній, і приймати рішення перед святами ніхто не хоче, зазначає експерт. За його спостереженнями, період «флету» меншою мірою впливає на ф’ючерсні секції бірж, де зберігається активність безлічі трейдерів.

Коли повернеться волатильність

З огляду на те, наскільки серйозною є ситуація з коронавірусом у Китаї, можна очікувати чергового обвалу економічної активності за аналогією з початком 2020 року, вважає Дєєв. Перспективи глобальної рецесії на цьому тлі стають дедалі відчутнішими. Тому інвестори дедалі більше позбуватимуться ризикових активів, і йтимуть у долари, золото і казначейські облігації США. Падіння біткоїна і крипторинку загалом «напевно відбудеться в першому кварталі наступного року», вважає аналітик.

На думку Подоляна, першим фактором, що впливає на ринки, виступає геополітика. Як збільшення, так і зменшення ескалації конфліктів вплине на активність інвесторів, вважає глава Cryptorg. Політика ФРС і рецесія в економіці США, а також фінансовий стан найбільших гравців криптобізнесу можуть виступати тригерами коливань курсу криптовалют.

У грудневій розсилці для користувачів аналітики біржі Bitfinex пишуть, що інвесторам варто бути готовими до великих рухів ціни, оскільки на крипторинку «рідко довго тримається штиль». Автори посилаються на власні індикатори та історичні дані. На їхню думку, затишшя на ринку може закінчитися зі святковим сезоном.

Серед інших передумов повернення помітних рухів на крипторинку аналітики біржі називають відновлення акумуляції великих партій біткоїнів «китами» ринку, здатними впливати на ціну завдяки великим угодам. За спостереженнями дослідників, які посилаються на дані аналітичного сервісу Whalemap, з моменту краху біржі FTX на початку листопада, коли курс біткоїна опустився нижче за позначку в $18 тис., великі гаманці акумулювали понад 400 тис. BTC.

Загалом за тиждень на гаманцях «китів» додалося понад 70 тис. BTC. Близько 120 тис. BTC було акумульовано за ціною $16,1 тис., яка виступає потенційним рівнем підтримки з урахуванням масштабів покупок, пишуть аналітики Bitfinex.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...

Ответить