Зірки за професією: Пивоваров – фельдшер-акушер, Клопотенко – економіст, Кекелія — фінансист

Зірки за професією: Пивоваров – фельдшер-акушер, Клопотенко – економіст, Кекелія — фінансист

Фото: Пресслужба Артема Пивоварова

Не всім у юному віці вдається обрати справу життя з першого разу. Комусь згодом омріяне видається не таким уже й омріяним, когось до вибору професії підштовхують батьки. Наприклад, фронтвумен The Hardkiss Юлія Саніна має диплом магістра з фольклористики, лідер гурту «Антитіла» Тарас Тополя, як і стендап-комік Василь Байдак, — юристи, а Артемій Єгоров не має професійної акторської освіти. Та це не завадимо їм стати тими, ким вони є зараз.

На початку нового навчального року згадуємо з зірковими героями, як вони починали будувати свою кар’єру. 

Віра Кекелія послухала маму, але все одно почала співати. Фото: Instagram.com/kekeliavera/

Віра Кекелія – фінансист

Сьогодні Віра Кекелія – співачка, учасниця «Жіночого Кварталу», ведуча програми ЖВЛ на «1+1 Україна». Та коли вона обирала собі фах, в її родині й мова не йшла про те, що вона може бути професійною співачкою.

— За професією я фінансист. Закінчила Харківський інженерно-будівельний університет, — згадує Віра Кекелія. — Це був не мій вибір, а батьків, тому що мені не хотілося бути ніяким фінансистом. Мама думала, що ця професія мене забезпечить. У нас і мови не було, щоб я стала професійною співачкою. Якось мама привела мене в метро, вказала на скрипаля, який там грав, і каже: «Ти також хочеш так собі заробляти на життя?». Я тоді злякалась трішки й вирішила, що краще послухати маму. Подумала, на всяк випадок буду мати собі професію фінансиста, а музикою мені ж ніхто не забороняє займатися паралельно.

За професією не працювала, але проходила практику у відділі маркетингу в типографічній компанії. Не скажу, що мені там не сподобалось, але тоді зрозуміла, що не хочу працювати в офісі з 9 ранку до 6 вечора.

За словами Віри, в житті її професія їй не знадобилася.

— Хоча якийсь час я керувала бюджетом нашої з чоловіком сім’ї, поки Рома не зрозумів, що під моїм керівництвом то біда, — сміється вона. — Тому взяв цю відповідальність на себе. Спочатку я просила його: «Ромчику, давай робити якесь планування, а в кінці місяця звіти», а тепер злюсь на нього за це. 

Тімур Мірошниченко працював на телебаченні задовго до того, як отримав профільний диплом. Фото: Instagram.com/timur.miroshnychenko/

Тімур Мірошниченко — психолог

Перша спеціальність, яку телеведучий, коментатор «Євробачення» Тімур Мірошниченко здобув в університеті, — психологія.

— У мене дві освіти. Перша – психологія, яку я вивчав у Національному авіаційному університеті. Насправді жодного дня офіційно за професією «практикуючий психолог» я не працював, тому що на телебачення потрапив ще на 4-му курсі, — розповів Тімур Мірошниченко каналу «1+1 Україна». — А от професією телеведучого я почав займатися навіть раніше, ніж отримав диплом бакалавра. Але, як не крути, практична психологія важлива, а психологічна освіта буде корисною абсолютно всім. Може, не в обсязі п’яти років, як було у мене, але потребує набагато більше часів, ніж викладається у непрофільних вишах. Навіть у старших класах школи мають вже викладати психологію. Це допомагає краще розуміти себе, людей навколо та в налагодженні комунікації.

А друга моя освіта – аудіовізуальне мистецтво. І отримав її тоді, коли вже багато років працював на телебаченні, щоб офіційно затвердити, що можу цим займатися. Хоча, коли отримував диплом магістра, то сам на той час викладав і на курсах, і в інших вишах. 

Так Євген Клопотенко закликає нас «потоваришувати» з мангольдом, простіше – з листковим буряком. Фото: Instagram.com/klopotenko/

Євген Клопотенко – економіст

Знаний шеф-кухар, співзасновник ресторану «Сто років тому вперед», дослідник української кухні, телеведучий… Регалії Євгена Клопотенка можна перераховувати ще довго. А навчався Євген в Київському університеті туризму, економіки та права, де опановував міжнародну економіку.  

— Коли після школи треба було вибрати професію, я ще не знав, ким хочу бути, — розповідав свою історію Євген Клопотенко на конференції «ПрофесіїCheck». — Я ходив разом із другом на підготовчі курси в КПІ, збирався вступати на факультет інформатики та обчислювальної техніки. Але коли не пройшов, порадився з батьками й вирішив вступати на міжнародну економіку. Не можу сказати, що це був свідомий вибір, — просто всі так робили. У мене тоді не було ні сили волі й духу, ні розуміння свого шляху, щоб усе це побороти, тому просто погодився на спеціальність, яка нічим особливо не приваблювала. Я довго не міг влаштуватися на роботу зі своїм «престижним» дипломом. Тому, не довго думаючи, пішов працювати офіціантом. Там я зрозумів, що це моє, за день вивчив меню, за пів року став адміністратором.

Артем Пивоваров за освітою еколог і фельдшер-акушер, але музика перемогла. Фото: пресслужба Артема Пивоварова

Артем Пивоваров – фельдшер-акушер

Сьогодні важко уявити Артема Пивоварова в ролі медика, але за освітою співак – фельдшер-акушер. Артем закінчив Вовчанський медичний коледж. 

– Я за освітою – фельдшер-акушер, – розповідав Пивоваров на знімальному майданчику ситкому «Медфак», де він грав епізодичну роль. – Приймав пологи три рази. Не особисто, звісно, але брав участь у процесі. Навіть пам’ятаю, хто народжувався: хлопчик, дівчинка та хлопчик. Мої батьки-медики хотіли, щоб у майбутньому я став хірургом. Я підтримав цей вибір: 4 роки навчався у коледжі та 3 роки працював у реанімації у відділенні анестезіології. Але більше любив музику.

Далі музикант навчався у Національній академії міського господарства в Харкові, де отримав диплом бакалавра з екології.

Мар’яна Яромій і співає, і викладає студентам. Фото: Instagram.com/yaromiya.official/

Yaromiya – фармацевт

Співачка та авторка пісень Мар’яна Яромій, яка виступає під псевдонімом Yaromiya, — провізор-фармацевт та викладач Львівського медичного фахового коледжу післядипломної освіти. Нині вона навчається в аспірантурі Національного фармацевтичного університету у Харкові.

– Медицина для мене дуже важлива. Я нею живу. Познайомилась з нею ще у 2006 році і триває це до сьогодні. Було чимало різних ситуацій, доводилось працювати у реанімаційному відділенні та інтенсивної терапії, займатись аптечною справою, а зараз присутня викладацька діяльність. Попередні досвіди дали мені великий багаж для сьогодення, цим ділюсь я зі студентами, — розповіла співачка виданню «Стопкор». 

Життя alyona alyona змінив перший кліп «Рибки», який вийшов у 2018 році. Фото: Instagram.com/volos.khrystyna/

alyona alyona

Альона Савраненко має дві вищі освіти. Вона — вихователька і психолог. В інтерв’ю виданню Vogue співачка розповідала, що спочатку працювала психологом у соцслужбі в Києві:

— Ми допомагали жінкам, що постраждали від насилля в сім’ї. Я йшла на роботу, як мати Тереза: зараз усіх врятую, розповім, як правильно жити. Але виходило не так: я приходила до цих жінок додому, а вони мені: ти, мовляв, продукти лишай і йди. Багато хто з них не хотів мене чути: їхні матері так жили, і вони звикли. Вони бачили в мені агресора, який втручається в їхнє родинне життя. Ті пів року пошматували мене морально, я зрозуміла, що як психолог не можу допомогти своїм підопічним, — і пішла із соцслужби в дитсадок. Але відтоді мені дуже хотілося написати трек-маніфест про жінок, які в спідньому тікали з дому і ховалися від своїх чоловіків по сусідах.

Савраненко працювала вихователькою в кількох дитсадках Київської області, в одному з них була завідувачкою. Все змінили кліпи «Рибки», «Голови», «Відчиняй» і «Залишаю свій дім», які реперка випустила у 2018 році. Альона пішла з роботи за власним бажанням, щоб займатися музикою. 

Источник: kp.ua

No votes yet.
Please wait...

Ответить