Регулярна перевірка заборгованості дозволить заощадити багато часу, нервів та коштів. При цьому перевірити заборгованість по податкам, слід не лише власного підприємства, а й компаній ділових партнерів. Практика показує, що мати бізнес-відносини з контрагентами, які мають заборгованості – далеко не найвдаліша витівка. У такому разі ви ризикуєте, що незаплановані перевірки контролюючих органів торкнуться і вас.
Як дізнатися про суму податкового боргу?
Щоб перевірити заборгованість по податкам, необхідно зайти на офіційний сайт Державної податкової служби України та використати інструмент «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера».
Ще одним зручним та актуальним способом перевірки є аналітична система YouControl. Для того, щоб скористатися її можливостями, достатньо пройти простий процес реєстрації та активувати доступ. Після цього кожен користувач зможе перевірити контрагентів, що його цікавлять. Це допоможе своєчасно виявити податкову заборгованість у потенційного ділового партнера, співпраця з яким може спричинити пильну увагу контролюючих органів.
Перевірка податкового боргу може бути виконана у розділі під назвою «Податкова», де доступні відомості щодо присутності заборгованості, дані про те, чи є контрагент платником єдиного податку, ПДВ та багато іншої важливої інформації, яка дозволить зробити правильний висновок щодо благонадійності потенційного партнера.
Переваги перевірки контрагентів за допомогою системи YouControl
До основних переваг використання системи YouControl можна віднести такі моменти:
- Економія часу – кожен користувач має зручний та простий доступ до всієї необхідної інформації, що знаходиться у відкритому доступі.
- Економія грошей – регулярна перевірка надійності ділових партнерів дозволить скоротити ймовірність виникнення непередбачених витрат та дебіторської заборгованості.
- Збереження ділової репутації – своєчасно виконані перевірки дозволять убезпечити компанію від ризику укладання угод з ненадійними контрагентами, що в кінцевому результаті може негативно позначитися на вашій репутації.
Переглядаючи досьє контрагентів, що перевіряються, необхідно звертати увагу на термін її діяльності. Чим більший період роботи, тим краще це буде сигналом до того, що дана компанія займає впевнені позиції на ринку.
Після цього необхідно перевірити розмір статутного капіталу та які види економічної діяльності зареєстровані. Слід уважно перевірити місце реєстрації власників компанії, щоб у разі виникнення конфліктних ситуацій не виникло проблем із поверненням коштів.
Рекомендуємо відвідати розділ «Історія». У ньому містяться всі ключові зміни, які відбувалися упродовж діяльності компанії. Щоб перевірити присутність судових рішень, достатньо відкрити главу під назвою «Суди».