Король Чарльз III і королева Камілла відкрили перше засідання парламенту як нові монархи

Фото: Leon Neal/Pool via REUTERS

Король Великобританії Чарльз III і королева Камілла відкрили перше засідання парламенту як нові монархи. Воно відбулося сьогодні, 7 листопада, у Вестмінстерському абатстві. На зустріч із урядом сім’я вирушила до державної карети, яку раніше можна було побачити на коронації. Це має багату історію і є єдиним регулярним заходом, що поєднує три гілки законодавчої влади — Палату лордів, Палату громад і Короля — як Корону в Парламенті. Про це пише видання Hello.

Для цього заходу король приміряв форму адмірала Королівського військово-морського флоту з кашкетом та шпагою. Перед виступом король увійшов у Кімнату одягу, де також одягнув довгу оксамитову державну мантію та державну корону, в якій з’являвся на коронації. Потім разом з королевою Каміллою він зайняв трони в Палаті лордів і виступив перед човнами уряду, що зібралися.

У своїй промові Чарльз розповів про ухвалення нового закону, покликаного «розширити можливості поліції та системи кримінального правосуддя щодо запобігання нових, тяжких злочинів, таких як злочини з використанням цифрових технологій та сексуальне насильство над дітьми». Він також торкнувся теми нового законопроекту, згідно з яким передбачається поступова відмова від оренди житла, внаслідок чого всі нові будинки в Англії та Вельсі мають продаватися у вільну власність. Він також запропонував на розгляд новий закон, спрямований на «створення покоління, вільного від куріння». Згідно з ним, у Великій Британії запровадять більш жорсткі обмеження на продаж тютюнових виробів, щоб дітям віком чотирнадцяти років і молодше ніколи не продавалися цигарки.

Дружина Чарльза III, королева Камілла постала перед членами Парламенту в коронаційному платті, створеному Брюсом Олдфілдом, намисті і сережках. Вона вшанувала пам’ять покійній королеві Єлизаветі II, вперше з’явившись на публіці в легендарній діамантовій діадемі своєї свекрухи. Тіару вартістю 6 млн. фунтів стерлінгів Єлизавета II вперше одягла під час своєї коронації у 1953 році і з’являлася в ній на кожному відкритті парламенту аж до смерті у вересні 2022 року.

Коронація Чарльза III та його дружини Камілли відбулася у Лондоні 6 травня. На церемонії були присутні лідери з усього світу, включаючи першу леді України Олену Зеленську та прем’єр-міністра Дениса Шмигаля.

Фото: REUTERS/Peter Nicholls

Фото: Victoria Jones/Pool via REUTERS

Фото: Leon Neal/Pool via REUTERS

Фото: Leon Neal/Pool via REUTERS

 

Источник: kp.ua

No votes yet.
Please wait...

Ответить