Коля Серга розповів, як виникла ідея створення «Культурного десанту»

Фото: youtube.com/Розмова

Співак та військовослужбовець ЗСУ Коля Серга розповів, як після початку повномасштабної війни виникла ідея створити «Культурний десант». В інтерв’ю YouTube-каналу «Розмова» артист зізнався, що через два тижні після вступу до лав ЗСУ у вільний від служби та чергувань час він влаштовував творчі збори, щоб допомогти бійцям знизити рівень стресу. Пізніше його почали запрошувати виступити в інших одеських підрозділах та на лінію фронту.

— За два тижні після того, як я вступив до лав ЗСУ, я зрозумів, що дуже складний стан у мого підрозділу. Тому що він складався із мобілізованих. Ніхто не розумів, що робити, всі чекали на десент, ми охороняли тоді об’єкт, де їм (російським окупантам — Авт.) тоді стратегічно вигідно було заходити. Чергування, окопи, бліндажі. На сон залишалося 5-6 годин, але ніхто не спав, бо всі сидять у телеграм-каналах. Воно тригерить і одразу викликає стрес, а за рахунок стресу ти не можеш спати. І це замкнене коло. Я зрозумів, що треба працювати. Я запропонував зібратися в холі однієї будівлі, тоді ще не було гітари, нічого такого… Я читав вірші, розмовляв, і це спрацювало. Я почав робити це щодня ввечері перед вечірнім чергуванням. Потім знайшов гітару без однієї струни, почав грати на ній, а далі знайомі моїх знайомих почали просити мене з’їздити кудись ще. І я у вільний час від служби та чергувань почав їздити одеськими підрозділами, потім у Миколаїв, де була лінія фронту. Далі до шпиталю до Києва з командиром, а коли «Москву» затопило, я почав шукати, як мені перевестися туди, де я можу бути максимально корисним, — уточнив музикант.

Згодом Серга вирішив зібрати артистів-військових для виступу в шпиталях. Потім у співпраці із центром морально-психологічного забезпечення їх покликали виступити на передовій.

— Ми поїхали з Сашею Чемеровим (продюсер «Культурного десанту») до Києва до шпиталю, пройшлися палатами і я зрозумів, що треба ще людей збирати. Я почав шукати, хто ще є із артистів-військовослужбовців. Підтягнув Сашу Ярмака, Женю Галича, скрипаля Moisei. Мене звели з центром морально-психологічного забезпечення, в якому одна з функцій культурологічна. Вони запропонували поїхати до 30-ї бригади у бік Чернігова. Ми поїхали десь на тиждень, відпрацювали чотири концерти на день у різних підрозділах. Я зрозумів, що працює, це потрібно масштабувати та їхати на схід. Далі ми поїхали на схід і там я зрозумів, що всі в різних підрозділах треба всіх збирати в один. Знайшов виходи на людей, які допомогли в цьому, і ми швидко зібрали всіх у 59-й бригаді під командуванням Вадима Сухаревського.

Колі 34 роки. Він співак, актор та телеведучий. 2009 року брав участь у «Фабриці зірок-3», де посів третє місце. У 2013-му був ведучим тревел-шоу «Орел і Решка». На початку лютого 2022 року артист зізнався, що прожив у Росії чотири роки, але повернувся на батьківщину, оскільки там «не міг творити». Після повномасштабного вторгнення РФ Серга вступив до лав тероборони Одеси.

Источник: kp.ua

No votes yet.
Please wait...

Ответить