Коли прийшла повістка: що кажуть про мобілізацію Янович, Решетник, Позитив, Танчинець

Фото: Instagram.com/sergii_tanchynets/

«От і до мене прийшла повістка», — зізнався на тижні Віталій Козловський.

Менеджер співака Юлія Бакуменко розповіла KP.UA, що артист вже пройшов військово-лікарняну комісію і згодом поїде до військової частини.

«Це вже мобілізаційна повістка, вручена після ВЛК, з подальшим викликом до військової частини», — пояснила вона.

Учасники гурту Junket Георгій Вальчук та Михайло Сарана, яких мобілізували прямо на вокзалі в Одесі, вже на службі у спеціальному підрозділі «Культурний десант» при 59-ій окремій мотопіхотній бригаді ім. Якова Гандзюка.

Хтось з артистів теж вже отримав повістки, хтось сам став на облік до військкомату і в очікуванні – що кажуть зірки про мобілізацію на фронт.

Тімур Мірошниченко

У лютому цього року Тімур Мірошниченко повідомив, що йому приходила повістка. Щоправда, це сталося за декілька місяців до початку повномасштабної війни. Ведучий каналу «1+1 Україна» — військовозобов’язаний, адже закінчив військову кафедру.

— Повістка мені приходила. Я, насправді, був у військкоматі буквально за декілька місяців до повномасштабного вторгнення, я став на облік, там все перевірили, сказали «дякую, що прийшли, і до побачення». З одного боку, я не кращий і не гірший, ніж всі. А з іншого боку, війна – це механізм, і без якихось частин цей механізм працювати все одно не буде. Взяти і відправити всіх мужиків на фронт – закінчиться країна. Тобто, поки у мене є можливість бути корисним, збирати ті ж гроші, привертати міжнародну увагу, я буду це робити, — говорив Мірошниченко в подкасті «Олега френди». 

Однак зараз Тімур з дружиною Інною проходять процес усиновлення дитини. Пара забирає в родину хлопчика з дитячого будинку в Житомирі, який стане третьою дитиною в їхній сім’ї. То ж, згідно закону, Мірошниченко, як багатодітний батько, не підлягатиме призову у воєнний час.

За словами Інни Мірошниченко, вони одразу зрозуміли, що це їхній син, і поки вони збирають необхідні документи і чекають на суд, увесь вільний час їздять на побачення з хлопчиком.

Тімур Мірошниченко вважає, що комусь потрібно також збирати гроші і привертати міжнародну увагу до нашої країни. Фото: Instagram.com/timur.miroshnychenko/

Женя Янович

Автор та ведучий late night show «20:23» Женя Янович говорить: якщо отримає повістку – як законослухняний громадянин має піти служити. 

— Я говорив про це з одним військовим. На що він мені відповів: «Я зроблю все можливе, щоб ти туди не потрапив. Ти — та людина, яка має приносити користь тут». Але якщо отримаю повістку, я не можу зробити вигляд, наче нічого не сталося. Мені навіть перед собою буде соромно. Як законослухняний громадянин своєї держави я маю піти служити, — розповів в інтерв’ю KP.UA Женя Янович. — Я не проходив жодних курсів. Двічі не встигав потрапити на заняття до «Солом’янських котиків», які займаються тактичною медициною. Я не вмію нормально поводитися зі зброєю. Але розумію, що в армії є дуже багато посад, на яких я зі своїми навичками, якщо буде необхідно, можу бути корисним.

Женя Янович під час благодійного матчу, коли було зібрано більше мільйона гривень на допомогу. Фото: Instagram.com/yanovychzhenya/

Тарас Цимбалюк

Тарас Цимбалюк отримав повістку у січні цього року. Тоді актор розповів, що пройшов медогляд та перебуває в черзі.

— Мені прийшла повістка. Я пройшов медогляд. Все. Я, на жаль, не мав жодної військової кафедри, в армії я також не служив. Я пішов би туди, де я би впевнено почувався. Якби мене чомусь навчили, я б пішов би туди, — розповідав Цимбалюк у програмі «Слава+». — Коли відправляють на передок людей, які, грубо кажучи, сьогодні отримали повістку, а за два тижні вони туди їдуть, це, звичайно, треш. Я, мабуть, спокійніше б це сприйняв, якщо розкласти якісь етапи. Мене призвали, тоді мене повезли десь на місяць вчитися чомусь, а вже тоді я десь кудись поїхав. Тоді мій мозок плавно це все б прийняв. А зараз це, звісно, що відро холодної води на голову.

Згодом в Інстаграмі Тарас розповідав, що отримав чимало закидів «чому він не на передовій» та прочитав багато радісних коментарів стосовно того, що йому вручили повістку:

— У мене в голові не вкладається, що до сих пір є люди, котрі вважають, що абсолютно усі чоловіки повинні бути на передовій. Записатись в ряди «диванних філософів» — діло зовсім нехитре: сидиш собі і бездумно кнопаєш всяку х…єту в коментарях, не беручи до уваги, що ця людина робить більше, ніж тисяча подібних «розумників». Докопалися, наприклад, до Влада Ями, котрий виїхав з родиною в США і мешкає в Майямі. Полили лайном в кращих традиціях бездумної біомаси, а те, скільки він там вже організував заходів на підтримку України і скільки грошей зібрав для ЗСУ, — це мало кого цікавить. Дійсно, навіщо відомим українцям розповідати в Штатах про війну у нашій країні і збирати мільйони гривень для наших воїнів? Краще хай зі своєю багатотисячною аудиторією стоїть на блокпості і мовчить. Так же воно логічніше? Я іноді захожу на сторінки цих обмежених людей і, дивлячись на них, переконуюсь, що їм не зрозуміти, чому люди з сотнями тисяч підписників повинні використовувати свій авторитет у соцмережах і вести саме волонтерсько-інформаційну війну! Відповідь: бо там їхня користь в рази більша і ефективніша, ніж у гарячій точці у якості бойової одиниці. І ніхто тут не збирається применшувати героїзм наших воїнів, що знаходяться на передовій! Війна, нерви… Іноді ми пишемо і робимо наклепи одне на одного, не зовсім думаючи та заглиблюючись у ситуацію. Іноді ми дуже поверхневі. Розумію. Але, люди добрі, особисто я був причетний до більш ніж кількох десятків різних волонтерських зборів, граю виставу на волонтерських умовах, постійно беру участь у благодійних заходах — це помічають одиниці (не прагну компліментів, це норма). Зате мене кілька разів на день відправляють у соцмережах воювати. Сподіваюсь, вам вдалося мене почути. Ось чому я ігнорую або блокую таких підписників.

Актори Тарас Цимбалюк та Євген Олійник. Кошти від своїх вистав хлопці відправляють для ЗСУ. Фото: Instagram.com/taras.tsymbaliuk/

EL Кравчук

Андрій Кравчук розповідає, що військового досвіду в нього нуль, та якщо буде треба, впевнений, що зможе бути корисним.

— У мене немає військового досвіду, і коли навчався, у нас навіть не було військової кафедри. Але в березні-квітні я вчився стріляти з автомата. Коли їздив співати до військових, просив хлопців навчити мене стріляти. Артисти ще й дуже фізично витривалі. Я ж співаю, танцюю концерт дві години, тому можу так довго і бігти, — розповідав в інтерв’ю KP.UA співак. — Піду і буду корисним, я впевнений. Думаю, мій досвід стане в нагоді. Але я навчаюся в аспірантурі, тому поки не можу служити.

EL Кравчук виступає для військових. Фото: Facebook.com/el.kravchuk.5/

Позитив

Олексій Завгородній каже, що не боїться поповнити лави Збройних сил. Музикант уже стоїть на обліку в військкоматі та має військовий квиток.

— Я стою на обліку, повісток мені вже не треба, тому якщо призвуть – я поїду. У мене військовий квиток з собою в машині. Якщо ми їдемо в інше місто, а хтось зупиняє і веде якісь розмови про повістки, я кажу: «Дядя, все нормально, я чекаю», — розповів артист в інтерв’ю YouTube-проєкту «Розмова». — Я точно знаю, що нікого не відправляють не готовим, нікого не відправляють туди одразу. Наприклад, мій кум, як би не хотів, все одно чотири тижні займався, був на полігонах. Якщо хтось думає, що одразу відправлять таких, як ми, неготових, це не так. Все одно будуть навчання, ти не поїдеш туди ненавченим тримати зброю в руках.

Позитив робить збори, дає благодійні концерти та каже, що готовий до мобілізації. Фото: Instagram.com/positiff/

Сергій Танчинець

Лідер гурту «БЕЗ ОБМЕЖЕНЬ» Сергій Танчинець зізнається: якби йому прийшла повістка, він би пішов до військкомату.

— 26 лютого я відвіз свою родину в Мукачево, бо в мене там батьки, а 27 пішов у військкомат і почав службу в Мукачівському батальйоні територіальної оборони. Був там трохи менше, ніж 2 тижні, й зрозумів, що моя ефективність не така висока, як мені хотілося б. Тоді навіть не було розмови, що цей батальйон буде воювати, а зараз він дуже активно воює, — розповідає в інтерв’ю 24 каналу музикант. — Я зрозумів, що не хочу стояти в місті Мукачево на блокпосту, коли в Києві відбувається весь цей жах. Тоді звільнився і почав займатися волонтерством. Ми з барабанщиком Олексієм Бережним почали їздити в Київ, возити туди вантажі нашим туровим бусом, звідти вивозили людей. Потім вже з’явилися концерти, почалась якась музична благодійність.

Якби мені прислали зараз повістку, я б пішов за нею у військкомат. Але мені не надсилають. Не знаю, може тому, що я вже служив і звільнився. Не знаю, чому.

Сергій Танчинець та «БЕЗ ОБМЕЖЕНЬ» придбали для військових авто з коштів, виручених під час концертів. Фото: Instagram.com/sergii_tanchynets/

Григорій Решетник

Григорій Решетник, як батько трьох дітей, згідно закону не є військовозобов’язаним. Та, за словами ведучого каналу СТБ, якщо знадобиться – готовий пройти перекваліфікацію.

— Я проходив військову кафедру в «Десні», навчався на військовій кафедрі в університеті, у мене є звання «лейтенант запасу», я військовий психолог. Як тільки-но дійде черга за законом до таких людей, як я, як тільки-но буде необхідність в моїх силах, я обов’язково буду захищати країну. Я свідомо до цього ставлюся. Я відчуваю у собі сили пройти перекваліфікацію. Але на сьогодні я можу більше допомогти на своєму місці, — розповідав телеведучий в інтерв’ю KP.UA. — І поки не прийшла моя черга, маю всі свої сили спрямувати на те, що вмію робити найкраще. Як тільки-но держава потребуватиме моєї присутності на передовій чи в штабах — буду там, як і всі чоловіки. Я просто не хочу геройствувати, треба не говорити, а діяти, але я готовий до дій. Ми — єдина країна.

Григорій Решетник з дружиною Христиною мають свій благодійний фонд, який допомагає військовим і цивільним. Фото: Instagram.com/grisha_reshetnik/

Источник: kp.ua

No votes yet.
Please wait...

Ответить