Галич різко висловився про Фортецю Бахмут, Ярмак – про Ротару, Дікусар – про Яму

Фото: Instagram.com/jenia_galich/

Христина Соловій розкритикувала українських артистів, які не їздять з концертами на передову, щоб підтримати бойовий дух наших військових. Зокрема, співачка назвала «дурами» артисток, які відмовляли у концертах «Культурному десанту».

— Ну, ми вже чули всі ці історії (від Колі Сєрги. – Авт). Як завжди, мені випадає щось коментувати про цих людей. Як правило, я цього не роблю. Але, якщо мова йде про цих співачок, яких ми маємо на увазі, я не можу нічого сказати, окрім того, що вони просто дури. Я би розвинула цю думку таким чином, що з’явилося дуже багато перевзуванців та пристосуванців, перевзуванок та пристосуванок. І всі вони дуже навчилися існувати в неіснуючій інфраструктурі українського шоу-бізу і розуміють, як легко можна впливати на аудиторію. Як просто можна, ще вчора будучи бажаним артистом в росії, сьогодні записати цілу низку пісень українською мовою чи переінакшити тексти українських поетів і примазатися до свідомого українства. І такі люди, маючи ще один важливий інструмент, маючи популярність, авторитет та соціальний капітал, не їдуть на фронт, тому що вони дури, — сказала Соловій на брифінгу у Kharkiv Media Hub, присвяченому культурній та психологічній підтримці військових. 

Знаменитості все частіше відверто говорять про вчинки своїх колег по шоу-бізнесу публічно.

Женю Галича дратує хайп на темі війни

Фронтмен гурту O.Torvald, нині військовослужбовець ЗСУ Женя Галич зізнався, що негативно ставиться до таких пісень, як трек гурту «Антитіла» «Фортеця Бахмут». Каже, його дратує хайп на темі війни. При цьому Галич наголосив, що це його особиста думка, і він розуміє, що деяким людям така музика потрібна.

— Байрактарщина — це спекуляція на тих чи інших українських темах, тому що це зараз популярно. Але ще є хайпожори, які використовують у своїх піснях, підводках, стендапах, у своїй творчості те, що б’є нижче поясу. Хочете прямо? Пісня «Фортеця Бахмут» в той час, як відбуваються події у Бахмуті. У мене запитання: як до цього ставитися? Мене це дратує. Кажу, як є. Для багатьох людей це пісня, яка стала тою, що підтримує. Я не кажу, що це правильно чи неправильно. Я кажу про своє відношення до цього. Історія в тому, що можна говорити про байрактарщину як про явище, але деяким людям це дійсно потрібно. Я до цього ставлюся негативно. Є гурт ТНМК, гурт O.Torvald і ще ряд артистів, яким не в касу писати пісні, за допомогою яких вони будуть спекулювати на темі війни. А є інші гурти. Це їхній вибір. Чи можу я сказати, що він мені подобається? Він мені не подобається. Але є люди, я знаю цих людей, яким пісня «Фортеця Бахмут» подобається, і це окей. Я не сприймаю цю творчість, інші сприймають, це окей. Ми не можемо зараз розчесати всіх під одну гребінку, — зазначив музикант в інтерв’ю YouTube-проєкту «Пряма червона». 

Женя Галич не сприймає таких пісень, як «Фортеця Бахмут». Фото: Instagram.com/jenia_galich/

Дмитро Дікусар навіть не згадує про Влада Яму

Влада Яму, який після початку повномасштабної війни виїхав з родиною до США, активно обговорюють і понині. Під час телемарафону «Єдині новини» ведуча Марічка Падалко поцікавилася у Дмитра Дікусара, який служить в ЗСУ, чи уявляє він собі, що після перемоги вони з Ямою знову зустрінуться на одному паркеті. Дікусар відповів, що взагалі не згадує колегу, та додав, що свій час і увагу треба витрачати на людей, які цього гідні.

— У мене немає жодних думок щодо цього. Я взагалі не згадую про Влада. У мене є люди, про яких я маю піклуватися і думати. Я вважаю, що треба витрачати свою увагу, час, фокус і енергію на людей, які цього гідні і потребують. Зараз навколо мене є люди, про яких мені приємно думати і про яких я думаю. Ви б не згадали, і я б не згадав. Скажу так, — відповів Дмитро Дікусар.

Дмитро Дікусар каже, що є набагато важливіші справи, ніж згадувати про Влада Яму. Фото: Instagram.com/dikusar_dmitriy/

Олена Мозгова оцінила вокальні дані Shumei

Олена Мозгова обурилась, коли Shumei виконав пісню її батька «Минає день, минає ніч» на концерті у Львові. Адже права на цю пісню належать Мозговій, а вона дозволу на її виконання Олегу Шумею не давала. На додачу продюсерка розкритикувала вокальні дані артиста.

— Прислали відео, запитують, чи давала я права на виконання… По-перше, ні, не давала. Не знаю, хто це, але молодому поколінню, видно, не говорили, що у кожної пісні є авторські права і для публічного виконання їх потрібно отримати. По-друге, ніколи не розуміла, навіщо співати те, що недосяжно для твоїх вокальних можливостей. Як то кажуть, «не по Хуану сомбреро», — написала Мозгова у фейсбуці.

Однак конфлікт, на щастя, владнали за кілька днів. Шумей вибачився, що виконав пісню без дозволу, викупив права на виконання хіта за символічні 100 гривень та перевів 50 тисяч гривень на благодійний фонд продюсерки «Дякую».

— У продовження теми з піснею «Минає день…» і виконанням її Shumei. Він подзвонив, вибачився, сказав, що надалі буде уважніше і з більшою повагою ставитись до будь-яких авторських прав. Конфлікт вичерпано. Я дозволила, з нашого боку, виконання пісні, хоча зауважила, що вона для нього заскладна, але він має право на своє бачення. Офіційний дозвіл він буде мати за символічну суму 100 гривень. І він погодився на мою пропозицію посильно задонатити на потреби ЗСУ на рахунок мого фонду «Дякую». Гроші підуть на прибор нічного бачення для хлопців з 137-ї ТРО біля Бахмута, — повідомила Мозгова у фейсбуці.

В результаті Олег Шумей задонатив на потреби ЗСУ на рахунок благодійного фонду Олени Мозгової. Фото: Facebook.com/mozgovaolena74/

Ярмак назвав нагородження Ротару відзнакою «Національна легенда» зламом системи логіки

Репер Олександр Ярмак, який воює в лавах ЗСУ, вже неодноразово говорив про те, що не бачить змін у свідомості Світлани Лободи. У подкасті «Брати Яковлеви» співак висловив думку, що Лобода взагалі не розуміє, що сьогодні являє собою українська держава.

— Для нашої країни Світлана Лобода – абсолютна зрадниця. Декілька років на топових російських телеканалах вона дискредитувала українських патріотів, Українські Збройні Сили. А зараз приїхала каятися за те, що вона була в той момент несвідома. Але на сьогодні вона до сих пір несвідома. Її висловлювання стосовно дівчинки, яка стояла з плакатом «Харків без Лободи»… Людина абсолютно не знає, що таке Українська Держава сьогодні. Що вся наша державність тримається тільки на ідейних людях, на волонтерах, які з 2014 року мають власні сталі погляди, не маючи в голові якихось корисливих цілей, працюють на зміну своєї держави, свого середовища, своєї країни. Чому особисто я так агресивно з цього приводу виступив? Тому що я бачу, як агресивно і штучно намагаються її повернути в наш інфопростір, — говорить Ярмак. — Можу привести два приклади. Є Коля Сєрга, очільник «Культурного десанту», який в принципі своїми вчинками до повномасштабного вторгнення не дуже далеко відійшов від Лободи. Він жив у Москві, він не усвідомлював все, що відбувається. Але коли почалася війна, чувак, по-перше, мобілізувався, ризикуючи своїм життям. Мобілізуватися в Одесі в перші дні – це треба мати яйця. По-друге, він реально на сьогодні зрозумів, що таке українська нація, українська державність, передивився всі свої інфантильні погляди, мені здається. І сьогодні він неймовірно працює з морально-психологічним станом наших військових. Він розуміє, що в цьому шарить, може бути ефективним, і закриває ці питання. З Колею Сєргою можна говорити на дуже багато питань стосовно української держави. В нього досить сформовані відповіді, які відповідають майбутній незалежній, розвиненій, культурній, самодостатній країні.

Світлана Лобода до сих пір не знає історії нашої країни. Вона просто не розуміє, що це за народ, чому він зараз вистояв, чому він зараз навалює і яким цей народ і ця держава може стати. Тобто вона інтуїтивно розуміє, що тут уже за*бісь, тут майбутнє. Але що б я радив усім блазням-зрадникам, які хочуть у цю країну колись хоча б просто повернутися, щоб їм хоча б на вулиці не плювали в обличчя, — почати з вивчення своєї історії. І вам все стане зрозумілим, складеться в голові пазл, відповідно, ви почнете робити інші вчинки, більш щирі, які відповідають руху нашого народу в цій боротьбі. Лобода просто не розуміє, що є ідейні люди, які роблять щось безкорисно.

Пригадав артист і історію з врученням нагороди «Національна легенда України» 2021 року. Саму ідею Олександр вважає чудовою, однак не розуміє, як цю відзнаку могла отримати Софія Ротару, котра у 2017 році виступала перед Кадировим на його дні народження.

— Нагородження живих легенд. І нагороджують Софію Ротару. Сама ідея — за*бісь. Але яка нах*й Софія Ротару, яка у 2017 році виступає перед Кадировим на його дні народження, це публічний захід, і вона йому співає, та ще й українську пісню! Кадиров, який з 2014 року відправляє вбивати українців! Це взагалі злам системи логіки, — говорить Ярмак. — І що відбулося під час повномасштабного вторгнення? Всі ті народні артисти, всі ті, хто виступали на Дні Незалежності… Полякови, Монатіки, Дорофєєви, де вони були з початку повномасштабного вторгнення? Звісно, вони цю країну розглядали, як і будь-яке середовище, в якому можна покращити своє особисте фінансове становище. А не як місце, за яке готові боротися, ризикувати своїм життям і всім іншим. І всі ті, кого нагороджував президент до 2022 року, зй*уються з цієї країни. Мені так здається, президенту було трішки сумно. Наша влада, особисто президент, наробив дуже багато культурних помилок. Коли він став президентом, то першою людиною, яку він нагородив званням «народний артист», був Потап (насправді Потап отримав звання «заслужений артист». — Авт.). Неусвідомлення нашою владою до 2022 року взагалі своєї історії та культури призвело до дуже багатьох наслідків.

Олександр Ярмак вважає, що деякі артисти абсолютно не розуміють, якою є Українська Держава сьогодні. Фото: Instagram.com/yarmak_music/

Источник: kp.ua

No votes yet.
Please wait...

Ответить