Джамала на премії фонду демократії в США заспівала кримськотатарською і нагадала про агресію Росії

Фото: скріншот відео ned.org

Співачка Джамала в рамках візиту до США стала речником на премії Національного фонду демократії (NED), яка нагороджує мужніх борців за демократію з різних країн світу. На церемонії, де були присутні культурні та політичні діячі, демократичні активісти та представники світових ЗМІ, зірка виголосила промову на підтримку України, рідного Криму та ще раз нагадала про Росію, яка розв’язала війну в нашій країні.

— Доброго вечора, усім. Мене звати Джамала. Я співачка й авторка пісень з України, з кримськотатарського регіону. На жаль, мої діти — це вже п’яте покоління кримських татар, які були змушені покинути свій дім через російську агресію. І я нікому не побажаю пройти через цей жахливий досвід. Росія — це страшно. Кожен українець бореться за свободу. І щодня через два роки всім нам стає ясно, що росіяни хочуть знищити нашу спадщину, нашу культуру. Вони можуть вкрасти нашу територію сьогодні, але вони не можуть вкрасти нашу ідентичність, наші душі, наші пісні. Я хочу сказати всьому світу, що ми існуємо. І для мене важливо заявити про свою батьківщину, про Крим. Я співачка і вибрала для цього свій шлях. Хоч би де я виступала: у Star Hall, чи на «Євробаченні», чи на фестивалі «The Global Citizen » у Нью-Йорку, чи у власників Canada Center, хоч би скільки часу мені дали, чи то 30 секунд, чи то хвилину, чи то година, я використовую кожен майданчик, я використовую кожну для себе мить. Дозвольте мені поділитися цим.

Артистка також подякувала організації за підтримку активістів та України.

— Чотири дні тому мій новий альбом кримськотатарської музики «QIRIM», що в перекладі означає «Крим», був визнаний претендентом на номінацію «Греммі» серед сотень інших альбомів. І зараз мій альбом грають у США, Канаді, Греції, Польщі. І для мене велика честь бути тут сьогодні з усіма вами, щоб відзначити нагороду Національного фонду підтримки демократії. Я вдячна організації за підтримку активістів та України. Давайте разом об’єднаємо прагнення зробити цей світ кращим для життя, для нашого майбутнього, для наших дітей. Велике дякую, — підсумувала зірка.

Після звернення співачка виконала трек «PENCEREDEN» з її альбому кримськотатарських пісень «QIRIM», а також композицію «Thank you, Stranger» та «1944», з якою перемогла на «Євробаченні 2016».

Цього року лауреатами церемонії стали шість демократичних активістів:

  • Журналістика — Афганські незалежні ЗМІ

Нагороду від імені Афганських незалежних ЗМІ прийняла журналіст телеканалу Amu TV Назія Хашим’яр, яка залишила країну у серпні 2021 року після приходу до влади талібів та переїхала до США.

  • Новатори демократії – некомерційна організація NetFreedom Pioneers (NFP)

Статуетки отримали члени організації, яка розробляє інноваційні інструменти боротьби з цензурою та використовує цифрові технології для просування прав людини та доступу до інформації – директор зі стратегії та інновацій Пепе Боррас та виконавчий директор Еван Фірузі.

  • За індивідуальну мужність — активісти демократії, які були ув’язнені або вбиті через свою діяльність

Нагороду від імені тих, хто був ув’язнений або вбитий у 2023 році, отримали двоє: адвокат з прав людини, засновник організації Chapter Four Uganda Ніколас Опійо і колишній політв’язень Голог Джігме, який нещодавно втік з Тибету. Останній виступив співпродюсером документального фільму «Залишаючи страх позаду», в якому тибетські жителі відверто розповідають про нелюдяність китайського правління, за що б заарештований і зазнавав жорстоких тортур.

  • Рух на підтримку демократії – жінки Ірану

Лауреатом названо іранського фітнес-інструктора Мерседе Шахінкар, яка відстоювала свої переконання та права жінок під час протестів «Жінки, життя, свобода» в Тегерані, де отримала травми і приватно втратила зір. У березні 2023 через загрози Мерседе ухвалила рішення виїхати з Ірану до Німеччини, де продовжує виступати на захист свобод і гідності іранського народу.

Фото: скріншот відео ned.org

Источник: kp.ua

No votes yet.
Please wait...

Ответить