Автор документалки 20 днів у Маріуполі Мстислав Чернов отримав премію Гільдії режисерів США

Фото: Amy Sussman/Getty Images

Автор документального фільму «20 днів у Маріуполі» Мстислав Чернов отримав премію Гільдії режисерів США (DGA Awards). Його відзначили у категорії «видатні режисерські досягнення у документальному кіно». Про це повідомляється на офіційному сайті Гільдії.

Чернов був присутній на нагородженні, де в промові зі сцени згадав про ракетний удар по Харкову і відзначив силу кіно навіть під час війни.

— Сьогодні моє рідне місто атакували. Семеро людей було вбито, серед яких троє дітей. Тож це сумний день. У той же час, я визнаю силу кіно, стоячи тут і дивлячись на вас. Бо коли ці діти, ці люди біжать від бомб у підвали, вони дивляться фільми, – сказав Чернов, отримуючи нагороду.

Нагороду за режисуру художнього кіно цього року отримав Крістофер Нолан за «Опенгеймера», а статутетку за роботу над драматичним серіалом — режисер «Останні з нас» Петер Ноа.

Документальна стрічка Чернова цього року побореться за статуетку «Оскар» у категорії «Повнометражний документальний фільм». У картині «20 днів у Маріуполі» («20 Days in Mariupol») показано початок окупації, бомбардування пологового будинку в Маріуполі та порятунок автора стрічки та його колег з Associated Press з оточеного російськими військами міста.

Чернову вручили нагороду за «видатні режисерські досягнення в документальному кіно» Фото: Amy Sussman/Getty Images

Источник: kp.ua

No votes yet.
Please wait...

Ответить