Стилістка Зеленської виправдала свої промахи: Ця історія тільки підсвітила неосвіченість певної когорти людей

Олена Зеленська, яка здебільшого обирає одяг від українських дизайнерів, нарешті розкрила персону власної стилістки. Нею виявилась засновниця вітчизняного бренду Gunia Project, у вбраннях якої перша леді неодноразово з’являлась на публіці. 

Наталія Каменська — у минулому співзасновниця і дизайнерка ще одного українського модного бренду Lake studio — майже два роки відповідає за стильні образи першої леді.

Крім того, жінка працювала артдиректоркою в українській версії видання про моду Buro24/7, на відкритті якого у 2013 році «висадився модний дизайн з Москви». Річ у тім, що видання було «дочкою» російського модного мережевого таблоїда про тренди та стиль життя. Ми спробували ознайомитись з доробком його українського варіанту, та з подивом виявили кілька неактивних покликань.

Баланс між ненудною класикою та сучасністю

В інтерв’ю відомому виданню про моду Наталія Каменська розповіла про співпрацю з дружиною українського президента. Вона зізналась, що найскладнішим для неї було триматись визначених рамок і протоколу, на який тепер дизайнерці доводиться орієнтуватись у власній роботі. 

«Пропозиція попрацювати з першою леді була для мене неочікуваною і водночас цікавою, тому що це — нетиповий клієнт. Я успішно пройшла співбесіду з Оленою Володимирівною, і так почалася наша співпраця», — розповіла вона. 

В ході роботи Наталія малює ескізи образів, які потім відшиваються. За її словами, образи мають ефектно підсилювати діяльність дружини президента.

«Ми балансуємо на межі класики й сучасності. Але ця класика не нудна, а доповнена дизайнерськими елементами», — висловилась Каменська, на додачу підкресливши символізм «луків» першої леді, мовляв, це не просто — речі. 

Зеленська не має забагато речей 

За словами стилістки, Олена Зеленська надає перевагу смартгардеробу, де речей небагато, та вони вдало поєднуються між собою. За словами Наталії, за час повномасштабного вторгнення Росії в Україну гардероб першої леді змінився всього на 10%, — нові вбрання шиють тільки для закордонних поїздок. 

Також Каменська зазначила, що попит на українські бренди, речі яких носить перша леді Олена Зеленська, як і цікавість до них, зростає.

Нові вбрання для Зеленської шиють тільки для поїздок за кордон.

Нові вбрання для першої леді України шиють тільки для поїздок за кордон.

Ставлення до критики

На критику в бік образів першої леді (на прикладі вибору взуття для візиту у Версальський палац — це були кеди) Каменська відповіла безкомпромісно, висунувши грубе припущення, що критика з’являється від нестачі розуму. 

«Як на мене, це були дуже дивні закиди. Іноді людська критика не знає меж і часто йде в розріз з інтелектом. Загальновідомий факт: до Версалю не можна у взутті на високих підборах, щоб не пошкодити паркет музею. Крім того, кеди під костюм — це ок, купа європейських політикинь ходять на роботу в одному й тому самому піджаку й одній парі кедів. І це нормально», — повідомила вона. 

Стилістка навела приклади ситуацій, пов’язаних із сукнею Зеленської жовтого кольору для візиту в країну Вранішнього сонця, в давнину забороненого в Японії, та сорочкою для президента за стародавніми лекалами, які буцімто колись використовували в його рідному регіоні (Каменська додала, що ці образи придумала не вона). Остання ж нагадала багатьом користувачам мережі «косоворотку» через косий вишитий комір. Каменська ж висловила позицію, яку можна звести до простої сентенції: стилісти в усьому праві, українці не розібралися. 

«Але для чого розбиратися, якщо можна накинутися, водночас не бувши експертом у цій сфері? І це жахливо, як на мене. Та ж сама історія з сорочками. Як на мене, це була класна ідея стилістів — взяти сорочку з рідного регіону президентського подружжя. Але ця історія тільки підсвітила неосвіченість певної когорти людей, які вважають, що Україна — це червоні шаровари. Насправді цей образ шароварщини нав’язали при Радянському Союзі», — каже стилістка.

Позиція стилістки — здивувала

Коли мова заходить про лайки чи дизлайки модних образів в соцмережах, часто-густо орієнтиром для більшості звичайних юзерів виступає виключно візуальна складова, (тобто як виглядає, а вже потім — що означає вбрання, тренд чи ні й так далі) й зрозумілі відсилання, які викликають прості асоціації.

І якщо вишиванка нагадує косоворотку, то від цього нікуди не подітися — які б сенси не вкладалися, її все одно порівняють із косовороткою. Робота стиліста, в тому числі — передбачувати такі наслідки.  

Виходячи з цього, закид «українці не розібралися» можна повернути назад — протокол та стилісти не передбачили, що сорочка викличе нагадування про російську косоворотку, а жовтий колір — не надто в шані у Японії, принаймні був, тож тут треба б обережніше тощо. 

Помилки трапляються у всіх. Та звинувачувати в цьому контексті українців – видалося нам не найкращою ідеєю. Адже за цією логікою виходить, щоб «правильно» читати створювані дизайнерами образи — треба мати енциклопедичну освіту. Тоді навіщо ці фото викладають у мережу для загального огляду, а не для вузької групи фахівців?

Серед користувачів мережі, безумовно, зустрічаються й такі. Та є й ті, хто уважно читав казку «Голий король». У ній стилісти — вибачте, кравці — пошили королю модний трендовий стильний невидимий костюм. І тільки хлопчик, який не був «експертом у цій сфері» чесно сказав, що король — голий.

Що ж стосується самої першої леді, за словами її стилістки, Олена Зеленська сконцентрована на роботі, тож фільтрує інформацію й не читає «ці коментарі».

Першій леді надзвичайно личать елегантні сукні!

Першій леді надзвичайно личать елегантні сукні!

Костюм, як посилання світу: Україна бореться!

Один із кількох пунктів, за які в перші роки «прилітало» першій леді від українців, — «замало суконь». Каменська свідомо ігнорує і це закидання. На її думку, костюм краще передає стан української жінки.

«Це як символ того, що ми зібрані, сильні й завжди готові. А брючний костюм чоловічого крою тим паче додає впевненості. Чому перша леді все частіше з’являється у костюмах? Це посилання світу: Україна бореться», — резюмувала Наталія Каменська.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.      

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

  • Соцмережі зацькували стилістів Зеленської. Дизайнери стали на їхній захист — фото
  • Секрет святкової вишиванки Зеленського розкрито. Вона існує в єдиному екземплярі
  • Знову не вишиванка. Зеленський з'явився в сорочці дивного крою — думка дизайнера
  • H&M планує повернення в Україну: подробиці
  • Двоколірні борти, об'єм та паски: Леся Нікітюк показала модний плащ. Шукаємо альтернативу

Источник

No votes yet.
Please wait...

Ответить