Чому висока мода така потворна. Відповідь Андре Тана — фото

З 3 по 6 липня в Парижі проходив Haute Couture Fall 2023. Найбільші будинки моди та молоді дизайнери представили свої колекції. Haute Couture — вищий сегмент фешн-ринку. Та у багатьох є питання, чому ця висока мода така дивна.

На це питання відповів український модельєр і дизайнер Андре Тан на своїй сторінці Instagram.

«Почнемо з того, що мода на подіумі поділяється на два напрямки — haute couture та prêt-à-porter», — пояснює Андре.

Haute couture — це скоріше мистецтво, ніж просто мода. Колекції часто присвячені конкретним темам — апокаліпсис, грецькі боги, наукові експерименти. Кожна річ існує в єдиному екземплярі, що практично повністю створена вручну або за допомогою старовинних технологій.

Один з образів

Один з образів

«На створення одного вбрання, прикрашеного вишивкою, пір’ям або намистинами, може знадобитися до 150 годин ручної роботи (а у Chanel на деякі вироби витрачається до 1000 годин!)», — поділився український модельєр.

Тенденції, що встановлюються на сміливих показах haute couture, повторюються в більш простих варіаціях prêt-à-porter. А потім спрощуються ще більше і переходять в масовий ринок. Тобто дизайнери створюють одяг для носіння та продажу в магазинах. Такі речі можна купити та надіти у повсякденному житті.

«По суті, більшість вбрань haute couture мають одну мету — ефективна реклама. Сприймайте це як змагання нарядів, метою якого є перевершити колег у сенсаційності. І, можливо, привернути увагу до колекцій prêt-à-porter», — додав дизайнер.

Показ мод

Показ мод

Тан підкреслив, що статус «кутюр’є» модному будинку може присвоїти тільки Синдикат високої моди, тому брендів, які займаються створенням колекцій «від кутюр» і можуть брати участь в Paris Haute Couture Week, небагато — всього 16. До них відносяться такі «першопрохідці», як Chanel, Christian Dior, Schiaparelli і Givenchy, а також Jean Paul Gaultier, Maison Margiela, Stéphane Rolland, Alexandre Vauthier, Adeline André, Alexis Mabille, Bouchra Jarrar, Franck Sorbier, Julien Fournié, Maison Rabih Kayrouz і Maurizio Galante.

В підсумку Андре Так поділився, що покази haute couture — це по суті шоу, які привертають увагу до бренду, але воно насправді дуже цікаве для глядача.

      Посмотреть эту публикацию в Instagram      

Публикация от Andre Tan (@andre_tan_official)

Інформатор раніше писав про те, що Андре Тан назвав наймодніші сумки літа 2023.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Ответить