Netflix планує купити українські фільми: скільки та які

Netflix планує придбати 14 українських фільмів. Серед них, зокрема, «Скажене весілля», «Велика прогулянка», «Найкращі вихідні», «Снайпер. Білий ворон», «Фокстер і Макс». Перемовини знаходяться вже на фінальному етапі. 

Про це повідомив міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко. Вартість угод не називають. 

«Я радію, що колеги — продюсери ведуть напряму перемовини з Netflix. Той пакет фільмів на завершальному етапі перемовин, і Netflix, судячи з розмов з нашими колегами по стримінговій платформі, зацікавлений у розширенні полички української теле- й кінопродукції», — сказав Ткаченко.

За його словами, світова аудиторія проявляє інтерес до української кінопродукції. Тож це гарний шанс для вітчизняних кінематографістів вийти на світовий ринок.

«У певні моменти у топах Netflix були «Слуга народу» й «Носоріг». Платформа реагує на запит своїх підписників. Далі все залежить від наших продюсерів — наскільки їхнє бачення того, що цікаве світовій аудиторії, буде відповідати попиту глядачів», — зазначив Ткаченко.

Крім того, він зауважив, що демонстрація роботи українських кінодіячів іноземним продюсерам сприятиме подальшій колаборації та посилюватиме співпрацю.

«Нещодавно зустрічався з двома відомими продюсерськими групами, які знімають документальні фільми про війну в Україні, і вони шукали партнерів саме в нашій країні. Також ці можливості відкриваються і в «Єврімажі», завдяки спеціальній програмі в «Креативній Європі». Війна надала можливість нашим колегам розвивати співпрацю зі світовими лідерами», — зауважив Ткаченко.

Ткаченко також повідомив, що Мінкультури проводило перемовини зі стримінговими платформами щодо мінімізації російського контенту. У цьому зв’язку він відзначив тенденцію до збільшення кількості україномовного озвучення та текстового супроводу в іноземних фільмах.

Що відомо про купівлю українських фільмів

За інформацією видання Forbes Ukraine, Netflix планує придбати фільми: «Скажене весілля», «Велика прогулянка», «Найкращі вихідні», «Снайпер. Білий ворон», «Фокстер і Макс». У вересні на стримінговій платформі уже з’явились три вітчизняних фільми «Дике поле», «Бурштинові копи» та «Зустріч однокласників». Вони доступні для перегляду на території України. Продюсер «Дикого поля» Володимир Яценко після успішної угоди почав напряму вести переговори з Netflix щодо інших своїх проєктів. Серед найбільш відомих: «Додому» Нарімана Алієва, «Атлантида» Валентина Васяновича, «Люксембург, Люксембург» Антоніо Лукіча, «Я і Фелікс» Ірини Цілик. Вартість угод із Netflix не називають.

До повномасштабного вторгнення йшлося про суми від 5 тисяч до 25 тисяч доларів за право на показ однієї серії. Стосовно фільмів – навряд Netflix купить український фільм дорожче, ніж за 50 тисяч доларів. Зараз йдеться про невеликі гроші: навіть не десятки тисяч доларів.

Нагадаємо, голлівудський режисер Шон Пенн приїхав в Україну для зйомок документального фільму про війну. Крім того, український фільм «Будинок «Слово». Нескінчений роман» переміг на кінофестивалі в Словаччині.

Також Інформатор писав, що подивитися, щоб краще знати історію України.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Ответить