Мистецтво на руїнах: Бенксі підтвердив своє авторство 7 муралів в Україні

Британський вуличний художник Бенксі підтвердив, що завершив 7 графіті у декількох містах України, включаючи Київ, Ірпінь і місто Бородянка. Для своїх муралів обрав місця, які найбільше постраждали від російських бомбардувань. Світлини опублікував у своєму Instagram.

Як повідомляє видання The Art Newspaper, це перші публічні роботи Бенксі за більш ніж рік, хоча це не перший випадок, коли його творчість асоціюється з Україною. У березні на аукціоні було продано репродукцію однієї з його найвідоміших антивоєнних робіт «Солдати CND» та зібрано 106 505 дол для дитячої лікарні в Києві.

Вуличний художник підтвердив, що ці мурали — його рук справа:

  • діти на гойдалці з протитанкового їжака на Майдані Незалежності в Києві;
  • гімнастка, що стоїть на руках, у Бородянці; 
  • хлопець, який кидає на підлогу чоловіка, схожого на путіна, в Ірпені;
  • жінка в халаті з вогнегасником;
  • бородатий чоловік, що приймає ванну;
  • броньована вантажівка з боєголовкою у вигляді пеніса;
  • гімнастка, що виступає зі стрічкою, в Ірпені.

Banksy в Україні

Бенксі — анонімний  вуличний художник, а ще політичний активіст і режисер. Досі ніхто не знає ані його справжнього імені, ані його обличчя. Чоловік став легендою, завдяки своїм роботам, з політичним та часто неоднозначним, підтекстом. Деякі з них відверто кричать і протестують, а деякі висміюють пороки нашого часу. Через це його стали вважати, якоюсь мірою, феноменом сучасного стріт-арту. 

У Києві роботи, схожі за стилістикою на Бенксі, помітили в листопаді. Пізніше художник підтвердив, що є автором муралу на зруйнованому будинку в Бородянці, на якому зображена гімнастка. Соціальний резонанс вийшов величезним. Головні герої бородянських робіт митця – діти, які найбільше постраждали від цієї війни, і яким надалі доведеться усувати її наслідки.

 Нагадаємо, що гітару Пола Маккартні продали на аукціоні: гроші підуть на підтримку України.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Ответить