Гроші на серіали під час війни: в.о. міністра культури відповів, чи піде шляхом звільненого Ткаченка

Ростислав Карандєєв, якого у липні призначили виконувачем обов’язків міністра культури та інформаційної політики, не бачить нічого поганого у створенні серіалів під час війни за бюджетні кошти. Водночас, він поспішив уточнити, що схиляється до розробки більш серйозних проєктів, а не розважальних. Карандєєв впевнений, що правильні серіали допоможуть українцям краще зрозуміти, що відбувається на війні, і на такі проєкти можна виділяти кошти.    Про це він повідомив сьогодні, 14 серпня, під час пресконференції. За його словами, серіали створюватись повинні, але у вигляді більш серйозних картин.

«Психологічне розвантаження може бути й у цій формі. Справді ми маємо концентруватись на тому, що дає результат. У сфері виготовлення медіапродукту, на мою думку, це документалістика та високого ґатунку фільми, які допомагають глядачу після їх перегляду», — каже в.о. міністра.

За словами Карандєєва, через кінематограф українці зможуть повною мірою зрозуміти, що відбувається на фронті. Саме так можна сформувати правильне відношення до подій, які є зараз і переосмислити навіть свою діяльність на мирній території.

«Була проблема у відсутності комунікації. Те, що я вам сказав, на жаль не було сказано, до того як приймалось це рішення (рішення про зйомку серіалів за міністра Ткаченка — Ред.), не було діалогу. Чи потрібно виділяти ці кошти? А чи потрібен кінематограф військовий? Чи не потрібен? Я думаю, якби цей діалог відбувся вчасно, а ще краще упереджено, то ми б отримали не тільки підтримку цієї програми, а й доповнили б її, сконцентрували, закцентували на чомусь», — додав Карандєєв.

Також він висловив свою думку щодо виділення 570 мільйонів на добудову Музею Голодомору. Карандєєв пообіцяв ініціювати технічний аудит. Він має встановити, скільки коштів потрібно для першочергових робіт.

Скандальний тендер для серіалу

19 липня стало відомо, що в Україні планують зняти серіал під робочою назвою «СМТ Інгулець», його вартість складатиме 33,6 млн грн. Переможцем тендеру оголосили єдиного його учасника — ТОВ «Прототип продакшн» медіаменеджера і ведучого телеканалу «1+1» Юрія Горбунова. Компанія перемогла у мистецькому конкурсі, оголошеному держпідприємством «Мультимедійна платформа іномовлення України» Мінкульту.   На що сам Горбунов, не став мовчати і записав чотирихвилинне відео, в якому пояснив свою позицію щодо цієї теми. За словами 52-річного шоумена, це необхідно задля підняття духу українців та патріотичного настрою нації. Горбунов зауважив, що 33 млн гривень для 24 епізодів це невеликі кошти.   Також Інформатор повідомляв, Зеленський ветував закон про виділення 574 млн гривень на добудову Національного музею Голодомору-геноциду.   Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Ответить