Тонік та тонер: чим один засіб відрізняється від іншого

Грань між тонерами та тоніками зараз настільки розмита, що навіть виробники косметики іноді не розуміють, як назвати свій продукт. Тому найчастіше роблять це просто інтуїтивно. Але ми були б не ми, якби не спробували знайти правду. Тому нижче розповімо про головні відмінності тонера та тоніка, інформує Ukr.Media.

Тонери та тоніки — у чому відмінність?

Одна з головних труднощів під час розпізнавання тоніка і тонера — в перекладі. Адже і tonic, і toner з англійської мови перекладаються однаково — "тонік". Проте відрізнити один від іншого можна за низкою таких ознак.

  • У тонера більш щільна та в'язка консистенція. А текстура тоніка більше нагадує воду.
  • Тонер зазвичай адресується сухій та чутливій шкірі. А тонік, зазвичай, підходить для жирної, проблемної та комбінованої.
  • Якщо ви бачите англійську назву toner, але українською вона перекладена як «тонік», довіряй першому.
  • Тонік часто називають lotion (лосьйон). Тому якщо бачите це слово на упаковці, можете бути впевнені, що це тонік.

В іншому функції тонера та тоніка схожі. Зазвичай вони використовувалися після очищення. Допомагають видалити сліди макіяжу, олії та бруду та відновити pН-баланс шкіри після очищувального засобу. Зазвичай, в основі формули тонізуючих засобів був спирт, який ідеально справлявся з очищенням, але сильно сушив шкіру. Сучасні тонери майже не містять спирту, але, як і раніше, відновлюють природний рН-баланс шкіри. А ось у тоніках він все ще може зустрічатися у невеликих кількостях.

Головні висновки, які можна зробити — орієнтуватися на початкову назву (англійською мовою) та властивості продукту.

Що вибрати?

При виборі засобу краще відштовхуватися від свого типу шкіри. Власницям жирної та проблемної підійдуть очищаючі, матуючі та заспокійливі тоніки. А власницям сухої, чутливої та вікової — зволожуючі тонери.

Сухій шкірі потрібне зволоження. Тому вибирайте тоніки та тонери з такими інгредієнтами, як гіалуронова кислота, рослинні екстракти, ніацинамід та інші вітаміни.

Для жирної та комбінованої

Матуючі, протизапальні, захисні — такі тоніки ідеально підійдуть для жирної та комбінованої шкіри. Вони підсушуватимуть епідерміс та нормалізуватимуть pH-баланс.

Для чутливої

Власницям чутливої шкіри підійдуть заспокійливі та гіпоалергенні тоніки. Зазвичай в їхню формулу включають про- і пребіотики, які підтримують баланс мікрофлори шкіри в нормі.

Для вікової

У складі антивікових тоніків шукайте антиоксиданти (вітамін C, пептиди, екстракт зеленого чаю) та зволожувальні компоненти — колаген та гіалуронову кислоту.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Ответить