Що буде зі шкірою, якщо використовувати крем не за віком

Шкіра обличчя дуже примхлива і вимоглива. Її "настрій" і потреби змінюються куди частіше, ніж ми думаємо. Зміна пір року, гормональні перебудови, стресові ситуації. Але найсильніше на стан здоров'я шкіри обличчя впливають вікові зміни в організмі. З цієї причини косметологи рекомендують час від часу міняти косметику по догляду, інформує Ukr.Media.

Про те, як часто слід оновлювати свій б'юті-арсенал і чим може обернутися використання косметичних засобів не за віком, розповіли лікарі-дерматологи.

Чи важливо змінювати догляд залежно від віку

Протягом життя ми по-різному розставляємо акценти в догляді залежно від потреб шкіри. До 25-28 років, зазвичай, робимо упор на очищення, тонізацію, зволоження (дуже багато хто страждає саме від зневоднення), а також на захист від ультрафіолетового випромінювання.

Пізніше починаємо приділяти увагу більш ретельній ексфоліації (відлущування шкіри за допомогою пілінгів, скрабів, гоммажів), оскільки з віком процеси відновлення шкіри сповільнюються і їй потрібна додаткова допомога.

Для більш зрілої шкіри розширюється склад активних компонентів в кремах і сироватках. Наприклад, в догляд включаються пептиди, вітамін С, ретинол.

Як часто потрібно міняти догляд

Прямого поділу засобів за віком або тільки з проблеми не існує. Є умовна градація доглядових засобів для обличчя: 25-28 років, 35+ років, 45+ років… але не рекомендується на неї цілком покладатися, адже один і той же засіб може застосовуватися мамою і донькою. Наприклад, якщо у мами зріла шкіра 45+, а дочка в своєму юному віці страждає акне, їм обом чудово підійде засіб з ретинолом.

Звичайно, написи на упаковках «25 років», «35 років» допоможуть новачкові зорієнтуватися в магазині, коли очі розбігаються від величезного вибору, а чіткого розуміння, чого саме потребує шкіра, немає.

Але якщо домашній догляд допомагає підібрати фахівець (лікар-дерматокосметолог), він буде практикувати індивідуальний комплексний підхід і спиратися на цілий ряд важливих факторів.

В першу чергу враховується тип шкіри, її стан, наявність будь-яких дефектів, захворювань, вагітності, менопаузи.

Зазначимо також, що рання менопауза зустрічається все частіше, тому умовні терміни для зміни догляду за віком можуть зрушуватися.

У кожного процеси старіння протікають індивідуально і виражаються по-різному. Але 1-5 років — це середня частота для зміни догляду.

Що буде, якщо використовувати крем для обличчя не за віком

Якщо 25-річна дівчина короткочасно використовувала засоби для шкіри 45+, то нічого поганого не буде, наш організм занадто розумний і не буде сприймати цей «промах» настільки серйозно. Але якщо зловживати і постійно використовувати занадто активні інгредієнти без необхідності, можна нашкодити шкірі — з часом вона може перестати реагувати на ці засоби. І тоді постає питання: які ж креми ви використовуватимете в майбутньому?

Якщо ви хочете за допомогою anti-age догляду в молодому віці запобігти появі зморшок, то краще зайнятися профілактикою.

Потужні омолоджуючі компоненти не збережуться в шкірі "про запас".

Зате профілактувати ознаки передчасного старіння можна за допомогою захисту шкіри від ультрафіолету. Обов'язково використовуйте засоби з SPF. Причому не тільки влітку на пляжі, але і в холодну пору року в місті (взимку досить 15-20, влітку 30-50). А також пам'ятайте непорушні правила ЗСЖ: правильне харчування, якісний сон, мінімізація алкоголю і куріння, стресів.

Якщо 35-45 річна дівчина користується кремами для більш молодої шкіри, вона може просто не побачити бажаного ефекту — активи таких засобів для догляду для неї слабенькі. У такому домашньому догляді немає особливого сенсу.

Крім відсутності ефекту, нечутливості до активних компонентів, неправильно підібраний крем може погіршити стан шкіри, погіршити існуючі проблеми або навіть викликати нові (наприклад, закупорити пори і викликати появу прищів або ж пересушити шкіру).

Варто зберігати розсудливість і використовувати засоби за віком і з проблеми. І звичайно, дуже бажано, щоб їх рекомендував лікар-косметолог за типом і станом шкіри.

Наостанок хочемо додати, що не слід недооцінювати грамотний домашній догляд за шкірою. Але водночас не варто чекати від крему ефекту лазерної шліфовки.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Ответить