Що буде з волоссям, якщо користуватися шампунем, чи кондиціонером, у яких закінчився термін придатності

Коли ми розуміємо, що продукт на полиці холодильника зіпсувався, ми відразу його позбуваємося. Однак мало хто поспішає робити те ж саме із засобами особистої гігієни, часто навіть не підозрюючи, чим може обернутися використання прострочених б'юті-засобів, інформує Ukr.Media.

Усе має свій термін — зокрема й доглядова косметика. І від засобу до засобу тривалість цього періоду змінюється. В одних випадках термін придатності може закінчитися набагато пізніше, ніж буде повністю використано продукт, а в інших він закінчується вже через кілька місяців після відкриття флакона, тюбика або банки.

Використання прострочених продуктів може мати серйозні наслідки для здоров'я і завдавати набагато більшої шкоди, ніж може здатися. Саме тому важливо не просто звертати увагу на терміни придатності, а й знати ознаки, за якими свіжий засіб можна відрізнити від простроченого. Пояснимо це на прикладі б'юті-продуктів для волосся.

Багато дівчат для економії можуть купувати улюблені шампуні та кондиціонери у великих об'ємах, а чудодійні маски для волосся використовувати тільки в особливих випадках, щосили економлячи улюблені засоби. І навіть якщо на упаковці написано, що термін придатності закінчиться тільки через кілька місяців або навіть років, то втрачати пильність не варто. Існує ще одне маркування, якому потрібно приділяти не менше, а то й більше уваги.

Якщо ви уважно розглянете упаковку будь-якого засобу, то на його зворотному боці внизу буде намальована невелика чорна баночка з відкритою кришкою. Усередині неї написані цифри — їхнє число позначає кількість місяців, протягом яких після відкриття продукт буде придатний до використання. Після закінчення цього часу засіб почне втрачати свої властивості і навіть шкодити.

Чим небезпечне використання простроченого засобу для волосся

Усі ми використовуємо шампуні, кондиціонери та маски для волосся для певного ефекту: одним необхідно надати волоссю свіжості та м'якості, іншим — підтримати яскравість кольору і згладити посічені кінчики. З якою б метою ви не використовували засіб, після закінчення терміну придатності він перестане виконувати свої функції.

Пов'язано це з тим, що продукти з часом зазнають хімічних змін і в якийсь момент просто втрачають свої здібності. Старі продукти, які довго перебувають у відкритому стані, під час контакту з повітрям починають окислюватися, стають схильні до розвитку в них цвілі та бактерій. Усе це призводить до негативних наслідків для здоров'я: зіпсовані засоби, що потрапили на шкіру голови, можуть спричиняти свербіж, печіння, алергійні реакції та, в гіршому разі, провокувати випадіння волосся.

Як зрозуміти, що термін придатності засобу добіг кінця

Часто бувають такі ситуації, коли з часом написане на упаковці стирається і дізнатися термін придатності продукту стає неможливим. У випадку з косметичними продуктами правила термінів придатності не сильно відрізняються від тих, якими користуються люди, коли бажають визначити їх у їжі.

Головна ознака, яка має насторожити вас, — це змінений запах. Найчастіше в засоби для догляду за волоссям додають ефірні олії та інші ароматизатори, які з часом можуть змінювати свій приємний аромат на більш специфічний.

Ще однією досить очевидною ознакою вважається зміна структури продукту. Якщо текстура маски з гладкої перетворилася на грудкувату, а колись рідкий шампунь загус, час їх позбутися.

Також варто завжди звертати увагу на колір косметичного засобу: поганим знаком буде, якщо продукт пожовтів або знебарвився.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Ответить