Поради, як зробити улюблений светр, що викликає свербіж, менш дратівливим

У кожного є хоча б один светр ідеального кольору, фасону та стилю, але дуже часто він викликає свербіж, який просто неможливо ігнорувати. Це особливо актуально для модниць із чутливою шкірою, оскільки їх найчастіше турбують численні матеріали, з яких виготовлений звичайний светр. Вовна та нейлон — типові винуватці, але й інші види тканин можуть викликати роздратування, інформує Ukr.Media.

Багато людей мають пряму алергію на такі матеріали (а найчастіше і на інгредієнти, якими вони обробляються), тому якщо ви помітили, що при носінні певного одягу у вас з'являється кропив'янка, краще перевірити етикетку і в майбутньому уникати подібних тканин, оскільки велика ймовірність того, що справжня алергія нікуди не подінеться. Але що робити, якщо у вас невелика сверблячка від звичайного светра? Ми зібрали кілька корисних порад, які допоможуть зробити светр приємнішим у носінні.

Заморозьте його

Деякі види вовни, наприклад меринос, не так часто викликають роздратування, оскільки переплетення натуральних волокон у них щільніше, ніж в інших видах вовни. При більш щільному переплетенні волокон вони сильніше труться об шкіру, викликаючи роздратування і свербіж. На щастя, існує досить просте вирішення цієї проблеми, і все, що для цього потрібно — поліетиленовий пакет і звичайний побутовий прилад.

Щоб ущільнити переплетення вовняного светра, що дратує, помістіть його в поліетиленовий пакет і покладіть в морозильну камеру на кухні. Встановіть таймер і дістаньте светр приблизно за три-чотири години. Потім покладіть річ у тінисте місце (НЕ на сонці), доки вона не розморозиться. В результаті відновлений светр стане більш щільним і м'яким на дотик. До речі, цей спосіб також чудово підходить для светрів, які згодом розтягнулися чи втратили форму.

Замочіть його

Білий оцет — натуральний засіб для чищення, який часто використовується для дезінфекції, але він також може допомогти швидко пом'якшити светр, що свербить. Просто наповніть раковину або дуже велику миску холодною водою, достатньою для того, щоб покрити светр (один літр). Однак, перш ніж покласти річ, розмішайте в ній приблизно чашку білого оцту. Потім помістіть светр у цю суміш і залиште його замочувати приблизно на 15 хвилин. Злийте воду з раковини.

Оскільки білий оцет має дещо неприємний аромат, необхідно додатково обробити светр. Використовуйте невелику кількість кондиціонера для волосся або шампуню і вмасажуйте цей засіб у светр. Залишіть на 30 хвилин, потім ретельно промийте светр холодною проточною водою. Після цього акуратно відіжміть залишки води зі светра, намагаючись не розтягувати та не деформувати річ. Потім розстеліть товстий рушник і покладіть на нього светр, щоб він висох (добре і рівно). Коли светр висохне, покладіть його в поліетиленовий пакет і помістіть у морозильну камеру, виконавши всі попередні дії.

Використовуйте кондиціонер

Вовна — це натуральне волокно, тому цілком логічно, що для отримання найкращої текстури з нею потрібно поводитися так само, як і з людським волоссям. Зрештою, волосся більшості людей було б просто жахливе без регулярного кондиціювання! Щоб скористатися цим методом, спочатку треба випрати річ у машинці або вручну в холодній воді на делікатному режимі з використанням такого ж делікатного миючого засобу. Потім зніміть светр і нанесіть трохи кондиціонера для волосся. Залишіть светр на 30 хвилин, потім ретельно прополощіть його в холодній воді. Видаліть надлишки води, злегка віджавши вовну або згорнувши її в рушник. Нарешті, покладіть светр сушитися. Коли шерсть повністю висохне, приміряйте його та захопіться зміною текстури. Якщо вона все ще не зовсім підходить, повторіть процедуру, доки не буде досягнутий бажаний коефіцієнт м'якості.

Пом'якшіть

Гліцерин — ще один чудовий варіант пом'якшення вовняних светрів. Ця речовина є відомим зволожувачем, тобто вона вбирає воду та допомагає зберегти вологість речей. Насправді гліцерин настільки гарний у цій роботі, що його часто використовують для пом'якшення шкіри та волосся. Гліцерин настільки ефективний, що входить до складу багатьох продуктів, якими ви користуєтеся, проте його можна придбати і в чистому вигляді.

Щоб використовувати гліцерин для зменшення сверблячки від светра, додайте столову ложку цієї речовини в таз з водою, а також мило для ручного прання, яке ви зазвичай використовуєте. Акуратно вбийте його в светр руками і, переконавшись, що светр повністю оброблений, прополощіть його холодною водою, а потім ретельно відіжміть. Можна навіть додати трохи пом'якшувача тканини під час полоскання для додання додаткового ефекту. Потім прополощіть річ і покладіть її сушитися.

Багатошаровість — наше все

Якщо жоден з вищезазначених способів не допоміг, а ваш улюблений светр як і раніше викликає свербіж, то, ймовірно, настав час вдатися до легких шарів, щоб зробити його придатним для носіння.

Щоб надати образу закінченість, надягніть светр на білу сорочку на ґудзиках. Це надасть образу ретро-стилю, який ніколи не виходить із моди. Або поєднуйте його з сорочкою з комірцем кольору, що пасує, або з принтом. Не має значення, який стиль ви виберете, головне, що ви ніколи не відмовлялися від свого улюбленого осіннього светра!

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Ответить