Патчі, що тануть, для обличчя: дерматологи розповіли, як працює цей засіб і чи варто купувати

Корейці вкинули на косметичний ринок чергову б'юті-бомбу — патчі для обличчя, що тануть. Блогери пробують новинку на собі, навперебій записуючи ефектні відео і поділяючись відгуками. Але чи добре вони працюють насправді?

Давайте дізнаємося у лікарів-дерматологів, які патчі ефективніші і чому, інформує Ukr.Media.

Від чого залежить проникність шкіри для косметичних засобів

Механізм проникнення косметичних засобів у шкіру — складний і різноманітний, що пов'язано з непростою морфологічною будовою найбільшого органу в тілі людини.

На процеси проникнення речовин впливають рецептура засобів, що наносяться, вплив препарату на роботу шкірного бар'єру та особливості бар'єрної функції шкіри.

Дія будь-якого косметичного засобу залежить від його здатності проникати у шкіру, а «пропускна здатність» шкіри залежить від:

  • її вихідного стану (наявності запалень, ран тощо);

  • віку людини, що використовує засіб (що молодше, тим вища проникність).

А ось здатність засобу проникати у шкіру багато в чому залежить від форми, в якій воно випускається. Саме тому такою великою популярністю користуються маски для обличчя на тканинній основі та патчі.

Як працюють звичайні патчі

Класичні тканинні патчі мають щільну структуру і діють за принципом медичних оклюзійних пов'язок: завдяки підвищенню температури шкіри під ними спричиняють набрякання верхнього шару епідермісу — рогового, і тим самим сприяють відкриттю його структур для посиленого проникнення активних речовин. Тобто створюють ефект лазні.

Речовини під такою «пов'язкою» стають більш розчинними.

Як працюють гідрогелеві патчі

Гідрогелеві патчі мають той самий ефект пов'язки, але до нього додається також гідратація — збільшення вмісту води, яке ще сильніше збільшує здатність активних речовин до проникнення і викликає ще сильніше набухання рогового шару шкіри.

Як працюють патчі, що тануть

Порівняно з іншими видами патчів ті, що тануть, як правило, мають найвищу концентрацію активних речовин, але для її досягнення склад таких патчів буває дегідратований (позбавлений рідини, висушений).

Сама по собі висока концентрація активних інгредієнтів не істотно впливає на результат. А ось дегідратація і тонкий захисний шар замість пов'язки зводять до мінімуму ефект проникнення активних речовин з патчів, що тануть, в шкіру.

Однак виробник, чиї патчі, що тануть, сьогодні найбільш популярні на ринку, додає в комплект до них тканинну накладку для посилення ефекту.

Які патчі краще вибирати

Отже, по ефективності проникнення складу в шкіру форми випуску патчів можна розмістити так:

  • 1-е місце — гідрогелеві патчі;
  • 2-е місце — звичайні тканинні патчі;
  • 3-е місце — патчі, що тануть.

При цьому патчі, що тануть, з допоміжною тканинною накладкою швидше розділяють «срібло» з класичними патчами. А патчі без тканини, що тануть, за ефектом ближче до крем-маски, ніж до патчів як таких.

Чим кращий вихідний стан вашої шкіри, тим менш активні патчі можна використовувати. І якщо вам потрібен максимальний ефект, що проникає, при виборі патчів треба звертати увагу не тільки на концентрацію активних речовин, але і на їх вигляд, розглядаючи їх як оклюзію — місцеву пов'язку.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Ответить