Косметологи розповіли, чому небезпечно користуватися засобами з ретинолом влітку

Косметологи розповіли, чому не варто користуватися ретинолом і засобами з ним цілий рік, особливо в період активного сонця. Великі західні бренди часто просувають засоби з ретинолом як універсальні продукти, які можна використовувати в будь-яку пору року. Однак неодноразово було науково доведено негативні наслідки ретинолу під час впливу на шкіру УФ-променів, і обґрунтованого спростування все ще немає, попередили експерти, інформує Ukr.Media.

Небезпека застосування ретинолу навесні та влітку полягає не в опіках шкіри або пігментних плямах, а в захворюваності на рак. Найпоширеніші форми ретиноїдів, за словами фахівців, фототоксичні, канцерогенні та генотоксичні. Якщо ви готові прийняти на себе такі ризики і поставити під загрозу своє здоров'я, можна використовувати ретинол у сонячну пору року. При цьому все одно варто вибирати засоби з мінімальним вмістом цієї речовини.

У літню пору косметологи порекомендували використовувати пептиди або їхній комплекс — вони дають схожий ефект, але без небезпечних наслідків під впливом сонця. Також експерти зазначили, що деяким людям ретинол зовсім протипоказаний — їхня шкіра ніколи не зможе адаптуватися. Тому його краще застосовувати тільки після консультації з фахівцем.

Якщо ви все-таки використовуєте косметичні засоби з ретиноїдами і водночас змушені перебувати під сонцем, то найрекомендованішою і найбезпечнішою формою буде ретинил пальмітат. Здебільшого, його концентрація в складі засобів дуже низька. Якщо при цьому формула підкріплена оліями, нічого поганого не трапиться. Але варто побоюватися поєднання ретинил пальмітату з авобензоном. На жаль, його часто використовують у сонцезахисних засобах, резюмували косметологи.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Ответить