Кілограми повернулися: чому так буває після дієти і як цього уникнути?

Дієта передбачає відмову від чогось

Всі дієти засновані на тому, що якісь продукти їсти не можна: вуглеводи, жири, цукор. Чи не можна їсти багато. Такі обмеження спочатку здаються жорсткими, але більшості подобається пробувати нове, інформує Ukr.Media.

Але з часом з'являється відчуття, що ти щось втрачаєш. З'являються думки про прекрасну їжу, яку тобі не можна. І це нормально: якщо щось забороняти, мозок починає на цьому концентруватися. У підсумку багато зриваються і починають в три горла поїдати улюблені солодощі.

Дієта — це тимчасово

Фраза «я на дієті» передбачає продовження про те, що скоро ти на ній сидіти не будеш. Багато дієт так і називаються: 17-денна, 22-денна еволюція і т. д. І коли ці дні закінчуються, хочеться повернутися до того, що їли раніше.

Дієта уповільнює метаболізм

Враховуючи, що частина кілограмів, які пішли на дієті, — це м'язи, зниження ваги сприяє тому, що метаболізм стає повільнішим. Організм також звикає більш ефективно витягувати енергію з їжі. Уповільнення травлення робить задачу зниження ваги більш складною, і багатьом потрібна додаткова мотивація, щоб не набрати вагу назад.

Підтримка не мотивує

Прогрес — це приємно. Компліменти оточуючих — ще приємніше. Але після досягнення мети залишається лише радіти з того, що в тебе вийшло. А це вже не так мотивує.

І що ж робити?

Ось що рекомендують фахівці з харчування:

Уникай дієт. Так-так! В довгостроковій перспективі багато дієт неефективні. Будь-яка програма з швидкими результатами, не передбачає того, що цей результат буде довгим. Краще всього скласти план харчування та спорту, якого можна дотримуватися тривалий час.

Зміни погляди на їжу. Замість того, щоб шкодувати про їжу, яка опинилася під забороною, намагайся радіти тому, що харчуєшся правильно.

Зміни звички. Довгострокові зміни в харчуванні та поведінці вимагають практики. Не намагайся змінити все відразу, рухайся дрібними кроками. Зроби правильним один прийом їжі, додавай одну нову вправу на день.

Дотримуйся балансу. Не потрібно голодувати і тренуватися до непритомності, шукай свій баланс. Комусь захочеться відмовитися від солодкого назовсім, а тобі життя не миле без еклерів по вихідних.

Звикай. Зміни — справа складна і потребують прийняття того, що повернення до старого не буде. Наприклад, ти не будеш харчуватися газованою водою і чіпсами, як на першому курсі. Не чини опір змінам, зроби їх частиною свого життя, і результат не змусить себе чекати.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Ответить