Яких помилок ми припускаємося, засмагаючи на пляжі: бережіть своє здоров’я

Експерти назвали 6 простих правил для тих, хто думає не лише про те, як засмагнути, а й про те, як зберегти красу та здоров'я, а також обирає оптимальні захисні засоби для обличчя та тіла, інформує Ukr.Media.

Не можна засмагати, якщо ви приймаєте певні ліки. Ви навіть не уявляєте, скільки медичних препаратів посилюють чутливість шкіри до сонця і підвищують ризик опіків. У чорний список входять більшість контрацептивів, ретиноїди, протимікробні, протиалергічні, гіпоглікемічні (знижують рівень цукру в крові) та сечогінні препарати, а також деякі БАДи, що містять звіробій та бергамот. Тож тим, хто проходить курс лікування, краще залишатися буквально в тіні. До речі, це стосується і того, хто нещодавно зробив процедуру пілінгу або шліфування шкіри.

Не варто сподіватися, що одяг врятує від усіх проблем. Деякі тканини справді захистять від шкідливого впливу сонячних променів. Але тільки рівень їхнього захисту буде порівнянний із засобами з індексом SPF від 5 до 15. До речі, багато залежить і від кольору тканини. За даними американських дослідників, тонка біла бавовняна майка дає захист, який можна порівняти з фактором SPF 4, а ось синя — вже з SPF 18. Світлий денім відповідає фактору SPF 18, а темний — SPF 166 (хоча цьому і важко повірити). Тим часом на модні влітку прозорі матеріали взагалі не варто покладатися: вони вільно пропускають сонячне проміння. Одним словом, сонцезахисний засіб потрібно наносити навіть під сукню або футболку, коли ви вирушаєте на пляж.

Забудьте на деякий час для парфумовані засоби. Трохи водостійкої косметики — будь ласка (якщо з нею ви почуваєтеся впевненіше), але парфум, навіть дуже улюблений, відкладіть убік. Розпорошення на шкіру може призвести до нерівномірної пігментації, а це нікому не потрібне. Більше того, постарайтеся уникати сонцезахисних засобів з дуже сильними ароматами: вони можуть спровокувати алергію, що безумовно зіпсує всю відпустку, що залишилася.

Наносити сонцезахисний засіб на обличчя та тіло та забувати про волосся — це справжній злочин. Ультрафіолет руйнує пігмент волосся дуже швидко і безжально. Від тривалого перебування під прямими променями пасма можуть потьмяніти і потоншити. Тому "косметична" схема перед виходом на пляж має являти собою три етапи: нанесення крему на тіло, обличчя та на пасма і шкіру голови.

Не піддавайтеся спокусі їсти на пляжі все поспіль, а точніше все, що продається у пляжних барах. Краще запастися корисними перекушуваннями заздалегідь. Деякі речовини, що містяться у фруктах та овочах, допомагають організму протистояти шкідливій дії сонячних променів. До них відносяться каротиноїди, вітамін С та вітамін Е. Це відмінні антиоксиданти, які допомагають боротися з вільними радикалами, що прискорюють процеси старіння шкіри. Так що заморити черв'ячка з користю для справи можна апельсином, морквяним соком, сендвічем із житнім хлібом.

Велика помилка — нанести перед виходом на пляж крем із SPF і жодного разу не оновити захист до вечора. Пам'ятайте, що зазвичай «препарати від сонця» з будь-яким індексом SPF діють приблизно протягом пари-трійки годин. А багато хімічних фільтрів розпадаються вже через півтори години перебування на сонці і, природно, стають менш ефективними. Ось чому кожні дві години, а то й частіше, якщо ви спітніли чи викупалися, потрібно повторно наносити крем чи молочко. Це стосується навіть водостійких продуктів.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Ответить