Як вийти з салону з бажаним результатом на голові: корисні поради

"Усе!" — повідомляє перукар і жестом фокусника знімає з ваших плечей накидку. З легким хвилюванням ви дивитеся у дзеркало і відчуваєте захват від нового образу… або гіркоту нездійснених очікувань. Як клієнту підготуватися до візиту до салону і що обговорити з майстром, щоб стрижка не стала розчаруванням? Шукайте відповідь нижче!

Типові ситуації

У фільмах про перукарів ми часом бачимо, як клієнтка приходить до салону і сідає у крісло, не кажучи ані слова. Майстер здійснює паси ножицями, і щаслива жінка йде, абсолютно задоволена результатом. Але за реальних умов стиліст не вміє читати думки, а клієнт часто не може пояснити своїх очікувань. Перукар-початківець з комедії "Не жартуйте з Зоханом" у таких випадках діяв просто: повторював на головах дам одну й ту ж саму ексцентричну зачіску. Такий підсумок мало кого радуватиме у житті!

У головного героя фільму "Едвард Руки-ножиці" були власні уявлення про гарні стрижки, які він втілював без зайвих слів. Результати виходили трохи божевільними і приводили у захват усіх жінок, але навряд чи клієнт захоче насправді стати моделлю для експериментів настільки креативного стиліста, інформує Ukr.Media.

Вийти з салону з зачіскою своєї мрії цілком реально, але без обговорення з майстром це є можливим тільки у казці.

Трохи "шкідливих порад"

Є два способи гарантовано отримати у перукарні не те, що хотілося:

Якомога менше конкретики

Найкраще запропонувати зробити "щось на ваш смак". Або попросити зачіску "як у Наталі Портман", і нехай майстер вгадає, що хоче клієнт: складну конструкцію у стилі "Зоряних Воєн" або ультракороткий їжачок, як у "V — означає вендета".

Показати фото стрижки і зажадати повторення у всіх дрібницях

Варто вимагати від майстра виконання саме такої стрижки, навіть якщо це є неможливим.

У обох випадках результат буде однаковим: клієнт залишить салон розчарованим і спробує нікому не показувати свій новий образ, поки волосся не відросте. Щоб такого не сталося, перед візитом до перукарні доведеться трохи підготуватися.

Перед походом до салону

Перш за все визначтеся з бажаною довжиною і формою — хоча б у загальних рисах. Подумайте, чого ви хочете: привернути увагу до обличчя або прикрити будь-які його частини, створити суворий імідж або невимушений образ творчої натури.

Потім оцініть, чи готові ви укладати волосся. На створення "легкої недбалості" можна витратити не менше години, а робити це доведеться щоранку.

Підберіть фотографії, але пам'ятайте, що на вас стрижка виглядатиме інакше, ніж на моделі. Тип волосся, овал обличчя, укладання і навіть фарбування впливають на вигляд зачіски. Зрештою фотограф може просто обробити знімки у фотошопі.

Досвідчений фахівець може підібрати вам і стрижку, і укладання, і фарбування. Якщо ви не знаєте, чого саме хочете, або обираєте серед декількох варіантів — порадьтеся з майстром, і він порадить найвдаліший, який напевно вам підійде.

Варто запам'ятати значення деяких перукарських термінів. Зовсім необов'язково вчити весь професійний словник — навіть кілька основних понять допоможуть знайти точки дотику.

Говоримо мовою профі

Якщо майстер вимовляє незрозуміле слово, не соромтеся уточнити його значення. Ось кілька термінів, які можна почути у салоні краси:

Мелірування

Це процедура освітлення тонких пасом від коренів до кінчиків.

Омбре

Це, навпаки, створення горизонтального переходу кольору по усій довжині волосся.

Балаяж або шатуш

Це складна техніка фарбування, що імітує природне вигорання кольору на сонці.

Брашинг

Поцедура стане у нагоді під час сушіння волосся. Це велика кругла щітка, яку використовують разом з феном, щоб витягнути пасма або сформувати великі хвилі.

Слайсинг

У цій техніці майстер проводить вздовж пасма лезами ножиць, волосся при цьому трохи підкручується.

Філірування

Це обробка пасом спеціальними ножицями з прорізами. Вони прибирають не довжину, а зайвий об'єм, і створюють стильний "рваний" край.

Говорячи про градуювання, мають на увазі зрізання пасом "сходинками" — у результаті навіть на тонкому волоссі створюється гарний об'єм.

Універсальний секрет взаєморозуміння

Усі поради зрештою зводяться до одного: обговоріть усі деталі перед роботою, навіть ті, які здаються незначними. Задавайте багато питань і прислухайтеся до стиліста. Досвідчений фахівець не буде приховувати, що обрана стрижка за реальних умов може виглядати негарно. Він обґрунтує свою думку і неодмінно запропонує інші варіанти. І обов'язково уточніть вартість роботи до початку сеансу, щоб уникнути неприємних сюрпризів.

Щойно ви будете впевнені, що нічого не забули, просто розслабтеся і довіртеся майстерності перукаря. Тож відображення у дзеркалі буде відрізнятися від уявної картинки лише з однієї причини: тому що результат набагато вищий за очікування!

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Ответить