Гліколева кислота: застосування у догляді за шкірою

Ви, мабуть, не раз чули про те, що хімічні пілінги зараз набагато ефективніші і безпечніші фізичних ексфоліантів (скрабів з абразивними частинками). Навіть за статистикою Pinterest кількість пошукових запитів про рідкі пілінги (вони ж кислотні, вони ж хімічні) за останній рік зросла на 58%. А це говорить про те, що кислоти поки ще рулять, правда не у високій концентрації, адже мікробіом шкіри порушувати небажано, інформує Ukr.Media.

Однією з найбезпечніших кислот для мікробіоми є гліколева. Її ж найчастіше рекомендують використовувати в домашніх умовах, оскільки невеликі концентрації цієї речовини в тонерах (а найчастіше його можна зустріти саме в таких продуктах) підходять для будь-якого типу шкіри, навіть власниці чутливої шкіри не будуть відчувати дискомофорту за умови вибору низької концентрації гліколевої кислоти.

Що таке гліколева кислота

Якщо ви запитаєте, що таке гліколева кислота, то ми скажемо, що це — відповідь на всі ваші проблеми. На жаль, тільки з шкірою, але все ж. Особливо, якщо у вас є гіперпігментація, шрами постакне або висипання. Гліколева кислота буквально змушує шкіру сяяти здоров'ям і чистотою, так що не дарма багато б'юті-продуктів, що містять цей компонент, мають у назві слово glow.

Гліколева кислота являє собою AHA, або альфа-гідроксикислоту. Це розчинний у воді інгредієнт, який збільшує сяйво шкіри, тому що вона відлущує виключно мертвий шар епідермісу, який називається роговим шаром, тим самим покращуючи колір обличчя і вирівнючи мікрорельєф шкіри.

Іноді люди використовують скраби з метою відлущування, але багато з них є абразивними і можуть викликати роздратування. На відміну від подібних фізичних пілінгів, гліколева кислота, коли вона використовується у правильному відсотковому співвідношенні і коли все зроблено належним чином, є набагато більш м'яким способом ексфоліації шкіри. Вона не викликає роздратування, не створює фізичних порушень покриву шкіри. Але важливо використовувати правильну для вашого типу шкіри концентрацію речовини — все ж, це кислота, як не крути.

Яким типам шкіри підходить гліколева кислота

Вона підходить і корисна для всіх типів шкіри, але особливо для вікової, адже вона допомагає позбутися від дрібних зморшок і гіперпігментації. Також вона відмінно підходить для жирної та схильної до акне шкіри. Як відомо, прищі утворюються від того, що забиті жиром і бактеріями пори блокують ороговілі клітини, таким чином, пори можна очистити простими засобами, через що і з'являється запалення. Гліколева кислота видаляє верхній роговий шар шкіри, дозволяючи запобігти появі акне.

Крім того, за мірою старіння наша шкіра відлущується і відновлюється повільніше, тому подібні хімічні ексфоліанти, видаляючи відмерлі клітини, розкривають більш нову шкіру, яка стає більш гладенькою та сяючою.

Як використовувати гліколеву кислоту у догляді за шкірою

Більшість людей купують безрецептурні б'юті-продукти, такі як засоби для вмивання, сироватки та тонери. Оскільки гліколева є AHA-кислотою, вона розчинна у воді, тому її найчастіше можна знайти у сироватках і тонерах на водній основі. Ними можна користуватися кілька разів на тиждень або щодня, якщо тип і стан шкіри це дозволяють.

Єдине, якщо у людей чутлива шкіра, починати потрібно повільно — дуже повільно. Починайте з малого, використовуючи засоби з невеликим відсотком вмісту кислоти через день, і збільшуйте дозування поступово. Керуйтеся своїми відчуттями і станом шкіри. У вас не повинно залишатися почервонінь і подразнень від гліколевої кислоти, адже вона є однією з найбільш м'яких.

Крім того, як і будь-яка AHA-кислота, гліколева робить шкіру фоточутливою, тобто, більш чутливою до сонця і може сушити її або викликати опіки і погіршити ситуацію з гіперпігментацією, якщо ви використовуєте засоби з цим інгредієнтом у ранковий час. Тому найкраще застосовувати продукти з цією речовиною ввечері, а вранці ви повинні обов'язково нанести сонцезахисний крем.

Який правильний відсоток використання гліколевої кислоти

Максимально допустима концентрація гліколевої кислоти в засобах для домашнього догляду за шкірою — 10%, але все залежить від типу шкіри, наприклад, людям з чутливою шкірою рекомендується використовувати засоби з концентрацією не вище 4-5%. Тому що чим вищий відсоток, тим більша ймовірність того, що засіб проникне глибше. Це може звучати добре, але насправді ви можете викликати хімічний опік на шкірі, особливо якщо ви залишаєте гліколеву кислоту надовго. Все, що вище 10%, повинно застосовуватися тільки дерматологом.

Гліколева кислота з різним рівнем активності зустрічається в широкому спектрі б'юті-продуктів, включаючи засоби для вмивання, тонери, креми, маски і пілінги. Більшість засобів для обличчя мають від 8% до 10%. Деякі креми, виписані за рецептом, можуть складати навіть 15% і використовуватися щодня.

Пілінги для домашнього застосування дійсно добре переносяться з безпекою до 30-відсоткової концентрації, але рівень pH такого продукту повинен бути низьким (наприклад, з pH 3,5). А ось дерматологи можуть використовувати розчини з 30-70-відсотковою гліколевою кислотою для лікування в офісі. Однак, регулярне використання продукту з 8-10-відсотковою концентрацією гліколевої кислоти дасть ті ж переваги для шкіри, що і відвідування салону раз на кілька місяців для проведення процедури пілінгу з більш високою концентрацією.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Ответить