Духи, парфумерна та туалетна вода: чим вони відрізняються і що краще вибрати

За десятками перепробованих варіантів — і, здається, ідеальний аромат знайдено. Але відразу виникає інша проблема. Багато парфумів від відомих брендів представлені відразу в кількох версіях: парфуми, парфумерна та туалетна вода. У чому їхня відмінність?

Чим відрізняються парфумерна вода, парфуми та туалетна вода?

Якщо дуже сильно спрощувати, кожен парфум зібраний на основі спиртової бази та запашної композиції. Відсоткове співвідношення цих компонентів у загальній рецептурі може коливатися. Тут і полягає головна відмінність парфумів, туалетної води та парфумерної води, інформує Ukr.Media.

Духи (Parfum, Perfume)

Духи — найсильніший вид парфуму. Вони міститься близько 20-30% запашних речовин. Це визначає напористий характер аромату, який чіпляється до шкіри.

Часто духи не мають спрею, і за відчуттями вони жирнуваті. Їх наносять точково (наприклад, за мочки вух чи зап'ястя), чого цілком вистачає для стійкого шлейфу.

Оскільки цей вид звучить досить інтенсивно, він більше підходить на роль зимового або виключно вечірнього парфуму. Для щоденного носіння краще віддати перевагу більш легким композиціям.

Стійкість до 10 годин.

Парфумерна вода (Eau De Parfum)

Концентрація запашної бази тут коливається не більше 15-20%. Стартові акорди досить швидко випаровуються, зате серце і база ще довго залишаються на шкірі. Одна з головних відмінностей: парфумерна вода звучить не так інтенсивно. Але залежно від конкретного напрямку аромату, вона цілком може позмагатися з духами за стійкістю.

Стійкість: 8 годин.

Туалетна вода (Eau De Toilete)

У тулетної води немає довгограючого шлейфу, оскільки концентрація запашних речовин у ній становить лише 8-15%. Композиція містить більше спирту, отже, аромат швидше злітає зі шкіри.

Туалетна вода — відмінний парфум на кожен день будь-якої пори року. Вона може здатися дуже простою у розкритті, зате звучить делікатно і не буде нікого дратувати в офісі. Її відносна легкість — головна відмінність від інших видів ароматів.

Стійкість: до 3 годин.

Що краще вибрати: парфумерну воду, парфуми чи туалетну воду

Найкращий спосіб вибрати конкретний аромат — «розносити» його якийсь час. Тоді стане зрозуміло, який саме з них підходить саме вам: парфуми, туалетна чи парфумерна вода.

Орієнтуватися лише на заповітне маркування не потрібно, адже на стійкість впливає не лише вміст ароматичних речовин. Відмінності залежать і від конкретної піраміди. Наприклад, східні композиції яскравіші і важкі, ніж квіткові. На розкриття впливають і зовнішні чинники: погода, особливості шкіри, місця нанесення.

Якщо парфуми в повсякденному носінні здаються нестерпно задушливими, тоді вибирайте туалетну або парфумерну воду. Вони точно не підведуть.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Ответить