Дієтологи розповіли, скільки разів на день потрібно їсти, щоб схуднути

Хочете схуднути — їжте часто, але потроху. Ця порада вважається майже універсальною і для тих, хто хоче скинути вагу, і для тих, хто просто хоче підтримувати досягнуту форму, і навіть тим, хто хоче «розігнати» метаболізм. Але чи дійсно дробове харчування працює для всіх і в будь-яких ситуаціях?

Що говорить наука?

Дослідження, результати якого були опубліковані в липні 2017 року, здивувало нас усіх: ті з 50 тисяч добровольців, які їли шість разів на день, в результаті набрали більше зайвої ваги, ніж інші учасники. А найменший "приріст" був зафіксований у тих випробовуваних, хто дотримувався класичного правила трьох прийомів їжі в день. Так що ж, мама була права і саме час забути про перекуси?

Їсти менше чи їсти рідше?

Саме час викидати свій план харчування і повертатися до схеми «сніданок-обід-вечеря»? Не поспішайте. І дієтологи, і лікарі як і раніше впевнені: немає універсального раціону і немає універсального розкладу, який підходив би абсолютно всім. Так, наведене дослідження показало, що швидше за все, при інших рівних за основу варто приймати «триразовий» план харчування, але найкращий ефект буде досягнутий тільки в тих випадках, коли будуть враховані всі особливості. І перше, на що слід звернути увагу — це відчуття голоду, інформує Ukr.Media.

Щоб скласти свій власний план харчування, варто хоча б тиждень, ведучи свій звичний спосіб життя, максимально уважно прислухатися до свого тіла, відзначаючи, в який час ми відчуваємо почуття голоду. При цьому бажано багато пити (щоб не переплутати його з почуттям спраги) і відокремлювати голод від нудьги (ми часто перекушуємо, коли нічим зайнятися).

Якщо вести такий "щоденник" хоча б тиждень, можна більш-менш точно уявити, як часто саме ваш організм потребує харчування.

Наступний крок — це поступове збільшення активності. Якщо ви хочете схуднути, потрібно спалювати більше калорій, ніж отримуєте — це аксіома. І хоча для короткочасного схуднення найкраща стратегія — це обмеження в їжі, для стабільного, а головне здорового результату потрібно поєднувати розумну фізичну активність і здоровий раціон.

Не коли, а як

Не лише що і коли ми їмо, але і те, як ми це робимо, в результаті впливає на нашу фігуру і здоров'я. Дієтологи нагадують: їжте повільно, їжте вдумливо, не відволікайтеся під час їжі на соцмережі, книги або розмови — все це допоможе нам не пропустити сигнал насичення і в підсумку ми з'їмо рівно стільки, скільки нам потрібно.

Крім того, дуже корисно визначити ситуації, в яких ми переїдаємо або вибираємо менш здорові страви: наприклад, ситуація стресу або нестачі сну. Також на вибір більш-менш здорового раціону може вплинути рівень фізичної активності або відсутність вільного часу.

Якщо відстежити тригери такого роду, можна вжити заходів і зробити свій раціон і харчові звички більш здоровими — і таким чином поліпшити фігуру без допомоги дієт або виснажливих марафонів в спортзалі.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Ответить