Ці 3 міфи про ніс знають не усі люди

Напевно, ніс — найпомітніша частина обличчя, невипадково саме пластика носа є найпопулярнішою операцією, у якусь мить обігнавши пластику грудей. Але також навколо цього загадкового органу ходить неймовірна кількість чуток і думок, які часто не відповідають реальності. Ми розповімо кілька цікавих фактів про ваш ніс, інформує Ukr.Media.

Ніс з віком змінюється

Один з найпопулярніших міфів — зростання носа. Звичайно, протягом усього життя наше тіло змінюється, але це не означає, що зміни будуть кардинальними. Так, на фото ви можете помітити, що з віком ніс може стати трохи більшим або обличчя виглядати по-іншому, ніж років 10-15 тому. Але справа зовсім не у тому, що ніс виріс і люди помічають спочатку його, а вже потім вас. Уся річ у тім, що наше обличчя в цілому змінюється з віком. Дуже часто шкіра втрачає тонус, через що може відбуватися невелика зміна овалу і положення носа. Але не можна сказати, що ці зміни критичні, власне форма носа ніяк не змінюється, так само як і його розмір.

Ніс може врятувати життя

Почасти це так, адже нашим пращурам був необхідний гострий нюх, оскільки різкі і незнайомі запахи говорили про те, що варто бути обережнішими, а, можливо, й зовсім піти з небезпечного місця. Сьогодні ми рідко користуємося носом з цією метою, але навіть найбільш пильна людина може постраждати просто через те, що наш ніс не розрізняє по-справжньому небезпечні запахи, наприклад, запах газу. Саме тому у природний газ додають спеціальний запах, який і говорить нам про небезпеку у разі витоку. Власне газ не має запаху, чим і є небезпечним.

Ми дихаємо обома ніздрями

А ось тут можна посперечатися. Зазвичай, у людини є провідна ніздря. Так-так, ми більшу частину часу дихаємо однією ніздрею. Але не варто одразу ж кидатися з'ясовувати, яка ніздря у вас головна, уся річ у тім, що частину часу ми дихаємо то однією, то іншою ніздрею. Через кожні чотири години ніздрі змінюються. Уся справа у розширенні і звуженні судин, саме тому фахівці не рекомендують зловживати засобами від нежитю, щоб не перевантажувати судини.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Ответить