Чому покупцям не варто нюхати каву в парфумерних магазинах

Як в елітному магазині, так і в масмаркеті парфумерії можна зустріти всюдисущі баночки з кавою. Консультанти радять нюхати їх після кількох парфумів. Така маніпуляція нібито має запобігти змішуванню ароматів, а також розкрити повну піраміду запаху, який тестується після зерен. Але чи це так? Давайте розберемося, чи потрібно нюхати каву у парфумерному магазині, інформує Ukr.Media.

Покупці з натренованим нюхом легко переберуть 4-5 ароматів та зроблять вдалий вибір. На жаль, більшість починають губитися вже після другого пробника. Тут і приходить на допомогу скляна баночка з насиченим (хоч і не завжди) ароматом кави. Однак, користі від такої дії менше, ніж шкоди. І ось чому.

Функції кави у парфумерному магазині

Насправді насичений аромат кави ще більше забиває рецептори нюху і навіть може вбити на деякий час чутливість до певних нотів парфуму. Молекули зерен змішуються із запахом, який ви протестували, і вже наступний аромат ви відчуєте не повністю, а отже, спотворено.

Тому радимо відмовитися від дбайливо запропонованої консультантом баночки. Насамперед для того, щоб, придбавши парфуми чи туалетну воду, вдома ви не розчарувалися. Рецептори, що відійшли від безлічі змішаних ароматів, сприймуть всю гаму запахів, а результат може вам не сподобатися.

Чим замінити каву

Щоб освіжити рецептори носової порожнини, випийте води. Важливо, щоб це була проста вода, а не лимонад, чай чи алкогольний напій. У хорошому магазині вам можуть запропонувати склянку з кулера, але це рідкість. Тому, вирушаючи за покупкою, візьміть із собою пляшечку простої негазованої води. Робіть по одному ковтку після кожного тесту.

Як зрозуміти, що парфум вам підходить

Безумовно, парфуми необхідно пробувати на освіжені рецептори. Крім цього, є кілька правил, які допоможуть вам визначитися з відповідним ароматом.

 • Розпорошіть парфуми на відстані 15-20 см від паперової смужки.
 • Піднесіть смужку до обличчя, але не близько, інакше відчуєте надто концентрований запах. Вдихніть, заплющивши очі.
 • Якщо аромат вам сподобався, нанесіть його на зап'ястя, зачекайте 10-15 секунд і оцініть, як він грає на шкірі.
 • При виборі парфумів важливо також враховувати їхню сезонність. Також відмовтеся від покупки, якщо відчуєте нудоту, біль голови або почнете чхати.

  Джерело: ukr.media

  No votes yet.
  Please wait...

  Ответить