Виробники косметики постійно розширюють не лише нашу б'юті-рутину, але й словниковий запас. Щойно усі більш-менш зрозуміли різницю між тоніком і тонером, сироваткою і есенцією, як перед нами постало нове питання: тонер, есенція і емульсія — чи взаємозамінні ці засоби або краще мати у своєму б'юті-арсеналі усі три? Давайте розберемося у цьому питанні, інформує Ukr.Media.
Що таке тонер?
Основне завдання тонера — нормалізувати природний рівень pH-балансу шкіри після вмивання жорсткою проточною водою і лужною пінкою / гелем. Крім цього, тонер завершує етап очищення — прибирає залишки макіяжу, пилу і шкірного жиру, що залишилися після вмивання. Він також готує шкіру до нанесення подальших доглядових засобів, сприяє більш глибокому проникненню, швидкому всмоктуванню і кращому розподілу по шкірі, роблячи витрату засобів економічнішою.
Залежно від складу, тонер може володіти додатковими функціями. Наприклад, тонер з пептидами покращує еластичність і пружність шкіри. З центеллою — заспокоює подразнену і чутливу шкіру. З кислотами — відлущує.
За своєю текстурою тонер може бути як рідким, що нагадує воду, так і в'язким, схожим на сироп. У Кореї нещодавно з'явився новий формат — тонізуючі диски, або тонер-педи. Їх особливо зручно брати з собою у подорож.
Що таке есенція?
Це більш концентрований продукт, ніж тонери і сироватки. На відміну від останніх засобів, що найчастіше вирішують певну проблему шкіри, есенції мають універсальну дію. Завдяки легкій молекулярній масі есенція легко і глибоко проникає в епідерміс, інтенсивно впливає на шкіру для вирішення певних проблем. Її наносять після тонера, але не замість нього. Есенція підсилює дію наступних засобів — сироватки, емульсії і крему.
Багато косметологів радять використовувати саме есенції після процедур, щоб прискорити процес відновлення шкіри і забезпечити їй повноцінне зволоження.
У складі есенції зазвичай наявні вітамінні комплекси, екстракти, пептиди та інші корисні для шкіри компоненти. За винятком олій, що дозволяє використовувати даний засіб для будь-якого типу шкіри.
Текстура у есенції майже завжди рідка, легка, водяниста. Використовувати продукт можна вранці і ввечері щодня.
Щоб отримати максимальний ефект, важливо правильно наносити есенцію. Не варто використовувати ватяні диски: краще обережно зволожити есенцією кінчики пальців і нанести ними засіб на обличчя легкими рухами — доти, доки засіб повністю не вбереться.
Есенція особливо необхідна у тому разі, якщо шкіра суха, зневоднена і потребує додаткового догляду.
Що таке емульсія?
Це самостійний засіб, на відміну від тонера і есенції. За властивостями і текстурою вона дуже схожа на крем, але є набагато легшою. Особливо якщо порівнювати у лінійці одного бренду. Емульсія — абсолютний фаворит серед власниць жирної шкіри, оскільки вона буквально тане на обличчі, не залишаючи жирності і липкості. Основна дія — зволоження.
Емульсія наноситься перед кремом або нічною маскою. У деяких випадках вона може повністю замінити крем або легко чергуватися з ним. Ідеальний продукт для літа, коли не хочеться наносити густі текстури. У холодну пору року її наносять під крем у якості додаткового живлення. Вона відмінно "запечатує" вологу всередині шкіри.
Тонер, есенція і емульсія наявні у щоденному догляді кореянок. І це не дивно, адже головна філософія корейського догляду — поетапне зволоження шкіри. Саме на це й спрямована дія даних засобів.
Ефект буде помітним і у разі використання кожного продукту окремо. Але хто з вас відмовиться помножити його на три? Просто спробуйте додати усі ці засоби у свій щоденний догляд на 21-30 днів. Саме стільки потрібно для оновлення епідермісу, що дозволить відчути ефект від догляду. Протягом цього часу сформується звичка регулярно користуватися даними засобами. Ви майже одразу помітите, як зникає сухість, лущення, а шкіра стає насиченою і сяючою.
Джерело: ukr.media