Протягом останніх років значно зросла популярність вінтажних та секондхенд-речей, оскільки суспільство починає краще усвідомлювати вплив одягу на навколишнє середовище. Новий звіт Oxfam, опублікований до щорічної акції Second-Hand September, зазначив, що якби кожен дорослий у Великій Британії купував половину своїх речей в секондхенд-магазинах, то це зменшило б кількість викидів CO2, як від 17 000 польотів навколо світу. На щастя, в останні роки з'явилася ціла низка сайтів перепродажу одягу. Плюс, як показали Белла Гадід, Кендалл Дженнер та Ріанна, купувати вінтажний одяг означає, що ви, швидше за все, будете єдиною людиною в натовпі, яка має таку річ, що робить її особливою.
Нижче дивіться добірку найкращих сайтів для секондхенд-покупок в інтернеті.
Реклама
eBay
Найдавніший сайт для перепродажу речей, eBay вже давно є улюбленцем модних редакторів, які полюють на дорогоцінні колекційні речі. З роками на eBay з'явилася гарантія автентичності для кросівок, сумок та годинників, а це означає, що ви можете робити покупки зі ще більшою впевненістю.
Hardly Ever Worn it
Ідея заснувати платформу Hardly Ever Worn it виникла у 2012 році, коли Татьяна Волтер-Фергюсон, її мама Шерон та сестра Наталя зрозуміли, що в їхньому гардеробі стільки речей, що вони навряд чи їх носитимуть. Від Chanel до Jacquemus — на цьому вебсайті можливо знайти безліч модних перлин, які чекають на нових власників.
Vestiaire Collective
Заснований у 2009 році, Vestiaire Collective — це найбільший вебсайт для перепродажу в Європі для розкішної моди: щодня на платформу додається близько 25 000 речей. Тут, вірогідно, вам вдасться знайти те, на що ви давно полювали.
Farfetch Pre-Owned
Все більше ритейлерів зараз інтегрує перепродаж на свої сайти, але Farfetch почав робити це ще у 2010 році. Тут ви зможете купити секондхенд у чудовому стані.
Depop
Недарма Depop — улюблений сайт перепродажу зумерів. Ця платформа сповнена унікальних речей епохи Y2K. Незалежно від того, шукаєте ви вкорочені футболки з кристалами, куртки North Face або леопардові чоботи Prada, на Depop знайдуться найунікальніші речі.
Vinted
Іще один давній гравець у сфері перепродажу одягу. На Vinted можна знайти культові бренди за нижчими цінами. Від Molly Goddard до Chopova Lowena та колаборацій Wales Bonner з adidas — тут є ціла низка дизайнерського одягу.
Reluxe
Платформа Reluxe була запущена у лютому 2022 року стилісткою Клер Річардсон. Тут можна знайти чимало розкішних предметів одягу та аксесуарів, багато з них дібрані вручну з гардеробів найстильніших жінок світу. На сайті знайдуться Celine епохи Фібі Файло, Prada та Balenciaga. Окрім того, Reluxe нещодавно об'єднався з MatchesFashion, щоб створити ще більш ексклюзивну добірку речей.
Sellier
Цей майданчик спеціалізується на дизайнерських сумках, як-от Chanel, Dior, Louis Vuitton та Hermès. У магазині є команда експертів для аутентифікації виробів, що робить процес перепродажу максимально безпечним.
Retold
Якщо ви адепт мінімалістичної естетики, Retold — це сайт перепродажу для вас. Тут є навіть культові тренчі та пальта Max Mara 1990-х. Засновниця Клер Льюїс Курате заливає щотижневі дропи, які розпродаються блискавично швидко — варто підписатися на сповіщення, щоб встигнути вихопити собі щось унікальне.
Lampoo
Якщо ви шукаєте речі у стилі «тиха розкіш» — The Row, Khaite та Nanushka — тоді варто спробувати щастя на Lampoo. Платформа має офіси в Мілані та Лондоні й ідеально підходить для тих, хто хоче створити капсульний гардероб без купівлі абсолютно нового вбрання.
Rites
Це платформа для перепродажу та оренди одягу, розроблена для просування циклічної моди. З брендами високого класу, як-от Prada та Balenciaga, сусідять сучасні лейбли, на кшталт AJE, Stine Goya та Matteau. В отже тут знайдуться речі на будь-який смак.
1stDibs
Якщо ви прагнете придбати річ з історією, як-от рідкісне плаття Jean Paul Gaultier чи корсет Vivienne Westwood, 1stDibs — для вас. Сайт особливо популярний серед вінтажних дилерів та колекціонерів.
The RealReal
The RealReal базується в США. Його величезна колекція варта того, аби шукати в ній унікальні речі.