Що таке кисневий концентратор та як він працює?

Що таке кисневий концентратор та як він працює?

Що таке кисневий концентратор?

Визначення кисневого концентратора: Кисневий концентратор – це тип медичного пристрою, який використовується для доставки кисню людям із порушеннями дихання. Людям, у яких концентрація кисню в крові нижча за норму, часто потрібний кисневий концентратор для заміни цього кисню.

Кисневі концентратори фільтрують навколишнє повітря, стискаючи його до необхідної щільності, а потім подають пацієнту очищений медичний кисень у систему імпульсної подачі або систему безперервного потоку.

Які причини використання кисневого концентратора?

Є багато причин для кисневого концентратора і лікарі можуть рекомендувати кисневу терапію своїм пацієнтам при різних захворюваннях. Як правило, ваші легені поглинають кисень повітря, передаючи його в кровотік.

Якщо вам нещодавно зробили аналіз крові або пульсоксиметрію для оцінки рівня насичення крові киснем, і ви мали низький рівень кисню в крові, лікар може порекомендувати короткострокову або довгострокову оксигенотерапію.

Гострі стану зазвичай вимагають короткострокової оксигенотерапії. Ці умови зазвичай продовжуються протягом короткого періоду часу. Вони можуть бути раптове поява симптомів проти хронічними станами, коли відбувається поступово. Однак деякі респіраторні або хронічні захворювання потребують тривалої кисневої терапії.

Гострі стани, що потребують кисневого концентратора

Ось кілька прикладів гострих станів, при яких може знадобитися використання кисневого концентратора для короткочасної оксигенотерапії:

  • Астма — це стан, при якому ваші дихальні шляхи запалюються і починають виділяти багато слизу, що утруднює дихання.
  • Пневмонія — це інфекція, при якій у вас розвивається запалення в одному або обох повітряних мішечках легень, і в багатьох випадках вони наповнюються рідиною. Багатьом пацієнтам з пневмонією було призначено оксигенотерапію, і вони мали хороші клінічні результати.
  • Респіраторний дистрес-синдром (РДС): РДС — це розлад дихання, що вражає в основному новонароджених, особливо тих, хто народився за шість чи більше тижнів до дати пологів. Новонароджені, які страждають на РДС, не виробляють достатню кількість сурфактанту (рідини, що покриває легені), що призводить до спадання їх легень і ускладнює дихання.

Як працює кисневий концентратор?

Думайте про кисневий концентратор як про віконний кондиціонер — він всмоктує повітря, змінює його і подає в іншій формі. Кисневий концентратор забирає повітря та очищає його для використання людьми, яким потрібний медичний кисень через низький рівень кисню в їхній крові.

Пацієнти, яким у минулому була потрібна оксигенотерапія, в основному покладалися на балони з киснем під тиском. Незважаючи на те, що ці балони є надзвичайно ефективними, вони також досить не продуктивні, оскільки постачальникам доводиться регулярно відвідувати пацієнтів, щоб поповнити запас кисню в їх балонах, тому сучасні концентратори є набагато ефективнішими.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить